Son Lux / mat. prasowe

Son Lux trzykrotnie w Polsce

Amerykańskie trio, które szczególnie upodobało sobie polską publiczność, ponownie zagra w naszym kraju.

Art popowy projekt pod wodzą Ryana Lotta zaczynał co prawda niemrawo, ale nadszedł w końcu rok 2013, w którym nastąpił zasłużony wybuch popularności na niezależnej scenie. Album Lanterns, na którym znalazły się m.in. utwory Easy i Lost it to Trying, które zaskarbiły sobie serca wielu innych artystów (covery choćby Artura Rojka, Lorde czy Woodkida). Projekt kształtował wtedy obraz sceny indie, obok takich artystów jak Foals, Twin Shadow czy Kindness.

W 2015 roku zespół został bardzo ciepło przyjęty na OFF Festivalu, a jeszcze przed tym występem ukazał się album Bones. W międzyczasie pojawiały się też ścieżki dźwiękowe do filmów (The Disappearance of Eleanor Rigby, Mean Dreams), które okazały się dla Ryana Lotta i spółki gratką: to oni odpowiadają za soundtrack do oskarowego filmu Wszystko wszędzie naraz. Przedtem były jeszcze inne albumy studyjne, w tym tryptyk Tomorrows i jego remiksy.

Teraz jednak nadchodzą dziesiąte urodziny Lanterns i z tej okazji ma się ukazać album Alternate Forms, w kreatywny sposób i z udziałem zaproszonych artystów przerabiający oryginalne kompozycje z kończącej dekadę płyty. Son Lux są obecnie w trasie koncertowej, która obejmuję Polskę. Trio zagra tu na trzech koncertach: 15 czerwca w warszawskiej Stodole, dzień później w B90 w Gdańsku i 17 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie. Jako support wystąpi brytyjska songwriterka Anna B Savage. Bilety na koncerty można kupić tutaj, w cenie od 109 PLN. Wydarzenia organizuje agencja Fource.pl.