Tauron Nowa Muzyka 2023

Tauron Nowa Muzyka: znamy rozkład czasowy

Niespełna miesiąc przed startem festiwalu poznaliśmy godzinowy rozkład festiwalu i ostatnie szczegóły imprezy.

Od czasu ogłoszeń, które poprzednio opisywaliśmy (pierwsze i drugie) do składu katowickiej imprezy dołączyła silna polska reprezentacja (m.in. EABS meets Jaubi, Baasch, Błażej Król, Skalpel czy Zima Stulecia) oraz zestaw osób, które dopełniły skład imprezy (m.in. Courtesy, Themsel in Distress czy Anna Borsuk). Ostatecznie przyszła też pora na jedno z najważniejszych ogłoszeń, czyli timetable całej imprezy.

Można się z nim zapoznać pod tym adresem. Jak zwykle sporo jest nieprzyjemnych zwarć, szczególnie między artystami, których target jest podobny (Oneohtrix Point Never i William Basinski czy Panthu du Prince i Kerala Dust). Wciąż jest jednak nadzieja, że niektóre występy zostaną przeniesione i nie będą się pokrywać. Uwiera też brak sceny Carbon, która w poprzednich latach potrafiła dostarczać nieskrępowanej zabawy do rana. Za to o rozgrzewkę w sobotę i zamknięcie festiwalu w niedzielę zadba strefa w Jazbarze Muchowiec, gdzie zagrają m.in. Courtesy, Jazxing, Aldona Relax czy Mr. Lex.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 8-11 czerwca w Strefie Kultury w Katowicach. Bilety w różnych kombinacjach (w tym jednodniowe) dostępne są do zakupu na stronie imprezy. Obecne ceny karnetów będą obowiązywały tylko do 25 maja, więc warto się spieszyć z zakupem.