15-lecie Mannequin Records: Alessandro Adriani & Marcel Dettmann w Warszawie

Wytwórnia Mannequin Records obchodzi 15-lecie istnienia i zaprasza na swoją jubileuszową imprezę, która odbędzie się 9 grudnia 2023 w warszawskiej Pradze Centrum. Headlinerami będą Marcel Dettmann oraz Alessandro Adriani.

Wydarzenie jest częścią światowej trasy jubileuszowej Mannequin Records. Obejmuje ona także berliński Tresor, nowojorski BNCC, La Station w Paryżu, Khidi w Tbilisi, Control w Bukareszcie i niderlandzki Amsterdam Dance Event. Obu muzycznych bohaterów w zasadzie nie trzeba szerzej przedstawiać polskiej publiczności. Wyjątkowe ścieżki, które wybrali dla swoich karier, przetną się w grudniu w stołecznej Pradze Centrum.

Legenda berlińskiego Berghain – Marcel Dettmann  dość długo nie grał w stolicy Polski – w związku z czym jego grudniowy występ jest bardzo wyczekiwany. Fani artysty z pewnością znają już jego najnowszy album „Fear of Programming”, wydany pod koniec zeszłego roku w Dekmantel Records. Nawiązuje on do jednej z pierwszych kompilacji „Selectors, mającej już – bagatela – ponad 10 lat. Kuratorowana przez Dettmanna, odsłaniała muzyczne korzenie przyszłej supergwiazdy, czyli gatunki takie jak new wave, post-punk, industrial i EBM. Muzyk kojarzony głównie z kultowym berlińskim Berghain oraz wytwórnią Ostgut Ton, niestrudzenie poszukuje nowych sposobów i inspiracji, aby dalej rozwijać własną koncepcję muzyki elektronicznej.

Na scenie wystąpi także szef Mannequin Records – Alessandro Adriani. Jego label skupia się wokół brzmień EBM i synthwave’owych, ale wydawnictwa wytwórni obejmują zarówno post-punk, techno, muzykę eksperymentalną i ambient. Wytwórnia pozwala swoim słuchaczom odkrywać nowe dźwięki, niezależnie od epoki czy gatunku, tworząc ostateczne eklektyczne wrażenia słuchowe. Od 2008 roku jest stałym źródłem świeżych, ekscytujących dźwięków – czy to wznowionych klasyków, czy zupełnie nowych wydawnictw – dla entuzjastów cold wave’u, kolekcjonerów płyt i DJ-ów.

Sam Adriani naturalnie czerpie z własnych inspiracji muzycznych, a jego tracki odzwierciedlają miłość do sprzętu elektronicznego. Muzyk zbudował swą reputację i szacunek na scenie dzięki wydawnictwom dla tak znanych wytwórni jak L.I.E.S., Stroboscopic Artefacts, Jealous God, Pinkman i oczywiście Mannequin Records.

Do headlinerów imprezy dołączą również: Elena Sizova, stała bywalczyni warszawskiego życia nocnego (Radio Rituel, Jasna) oraz Tasha Safari, wschodząca DJ-ka i producentka techno urodzona w Azerbejdżanie, obecnie robiąca furorę w Berlinie.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/977910203293544/

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/mannequin-records-15-years-warsaw/grudzien-2023

9 grudnia 2023, Praga Centrum