Martyna Basta & Ben Frost / mat. prasowe

Rozgrzewka przed Ephemera Festival

Ben Frost i Martyna Basta zagrają w ramach Unsound & Ephemera present.

Tegoroczna odsłona młodszej siostry Unsound Festival, czyli Ephemera, zbliża się wielkimi krokami. Impreza już na początku czerwca, znamy prawie cały program, ale jeszcze zanim przyjdzie nam celebrować wczesnoletnie chwile, będzie okazja uczestniczyć w swoistym beforowym wydarzeniu w klubie Niebo.

Podczas koncertu zagrają Martyna Basta i Ben Frost. Krakowska artystka ambientowa często gości na wydarzeniach związanych z Unsoundem nie tylko z powodu swojego miasta rezydencji, ale przede wszystkim dlatego, że doskonale wpasowuje się w formułę brzmieniową festiwalu. Eksploruje nowe dźwiękowe terytoria i zawsze ma do zaprezentowania coś ciekawego. W ubiegłym roku w labelu Warm Winters wydała album Slowly Forgetting, Barely Remembering, na którym asmrowy ambient łączy się z gitarą. Pod koniec roku ukazała się też EP-ka Diaries Beneath Fragile Glass, z wyraźnym wpływem śpiewów chóralnych.

Martyna będzie stanowiła idealną opozycję do koncertu Bena Frosta. Australijski artysta lubuje się w mroczniejszych odsłonach ambientu, post-industrialu i noise, a jego najnowszy album, Scope Neglect, silnie romansuje z metalem i djentem. Frost jest silnie związany z Unsoundem, ale w Warszawie na żywo wystąpi po raz pierwszy. Bena w brzmieniu minimalistyczno-metalowym wspierają Greg Kubacki z Car Bomb oraz Liam Andrews z My Disco. Z pewnością będzie to występ głośny i bezkompromisowy.

Wspólne wydarzenie Unsoundu i Ephemery odbędzie się 17 maja w warszawskim klubie Niebo. Bilety, w cenie 108 zł, można kupić m.in. tutaj. Więcej o samym festiwalu będziemy pisać już wkrótce.