Ephemera 2024 / mat. prasowe

Znamy pełny program Ephemera Festival

Młodsza siostra Unsound Festival ze wszystkimi szczegółami.

Ephemera to inicjatywa twórców krakowskiego Unsound Festival, która odbywa się w Warszawie. W tym roku przypada piąta edycja imprezy, która gościła w stolicy takich artystów jak Mount Eerie, Malibu, Caterina Barbieri, Machine Girl czy Matmos. Czerwiec przyniesie kolejne gorące nazwiska i wyjątkowe wydarzenia.

Znamy już pełny program festiwalu. Będzie się na niego składać 8 eventów, każdy z własnym motywem przewodnim i innym składem artystów. W środę, 5 czerwca, całość otworzy Zmierzch, podczas którego w Muzeum Rzeźby w Królikarni zagrają artyści ambientowo-folkowi: Adela Mede, Iztok Koren i Astrid Sonne. Obecnych przywita też wegańska uczta w blasku księżyca. Dzień później najpierw performance Marcina Dudka, a później Widma, czyli rapowo-poetycki wieczór przy udziale billy’ego woodsa, projektu GERDA i Julii Plawgo.

W piątek, 7 czerwca, głównym wydarzeniem dnia będzie Pożoga. Będzie się działo długo i intensywnie, 2k88 zaprezentuje projekt SHAME, Coals zagrają coś z najnowszej płyty Sanatorium, Zaumne oczaruje ambientem, Amnesia Scanner przetestują bębenki uszne show STROEBE.RIP, Chuquimamani-Condori podzielą się jedną z najciekawszych płyt ubiegłego roku (DJ E), metalowcy z japońskiego Violent Magic Orchestra nagną wrażliwość słuchaczy do granic możliwości a Paweł Kulczyński poeksperymentuje z kolażami dźwiękowymi. Dzień zamknie klubowe wydarzenie: Urok. Tam Ramon Sucesso i brazylijski funk, Crystalmess z Paryża i polska reprezentacja w postaci Monster i jul.ci.

Sobota stanie pod znakiem przyrody i tańca. Najpierw Las i projekt Białowieża Chrisa Watsona i Izabeli Dłużyk oraz koncert Keeley Forsyth z materiałem z albumu The Hollow. A potem szaleńcza zabawa w ramach Dragana Bar: TAAHLIAH z Glasgow, Japończyk ¥ØU$UK€ ¥UK1MAT$U, Juba z Leandrą, Monka i Odete. Imprezę będzie można zakończyć nad ranem w ramach nieodłącznego elementu Ephemery, czyli koncertu W brzask. W Muzeum Rzeźby w Królikarni zagrają: legenda ukraińskiego avant-folku Svitlana Nianio, dźwiękowa artystka Edka Jarząb, duet Raphael Rogiński i Indrė Jurgelevičiūtė z projektem Žaltys oraz ambientowy DJ Torus z Holandii.

Bilety na wszystkie wydarzenia można kupić tutaj. Więcej informacji o programie jest dostępnych pod tym adresem. Wkrótce na naszych łamach szersze omówienie wybranych artystów imprezy. Festiwal Ephemera można obserwować na Facebooku i Instagramie. Ephemera odbędzie się w dniach 5-9 czerwca w Warszawie.