Artyści Ephemera Festival / mat. prasowe

Zbliża się trzecia edycja Ephemera Festival

Kilka dni dzielą nas od startu trzeciej edycji Ephemera Festival, czyli warszawskiego spin-offu krakowskiego festiwalu Unsound.

W tym roku impreza zamiast pod koniec wakacji odbędzie się na ich początku, bo w dniach 16-19 czerwca. Data sprzyjająca, to akurat długi weekend, do Warszawy będą więc mieli okazję przybyć również słuchacze z innych miast. Szczególnie, że warty uwagi jest cały festiwal, niemal bez przerwy będą się działy rzeczy ciekawe: koncerty, wystawy, performance i imprezy. Nas najbardziej interesują te czysto muzyczne wątki, a w te Ephemera obfituje.

W piątek, 17 czerwca, muzyczne przygody rozpoczną się w Loreta Bar Hotelu Puro, gdzie o 17:00 swojego seta b2b zagrają Young Majli i m͏a͏d͏i͏k͏o͏p͏t͏a͏h – warszawskie djki gustujące w basie i mieszance brzmień eksperymentalnych i popowych. Potem, o 20:00, w Teatr Studio odbędzie się premiera projektu „Models” Lee Gamble oraz występ Cateriny Barbieri z jej najnowszym albumem Spirit Exit. O 22:30 dzień zamknie impreza w Paloma nad Wisłą, podczas której zagrają przedstawiciele wytwórni Dom Trojga. Poly Chain i Olivia, oraz jej założyciel Eltron.

Dzień później również moc wrażeń. Po spacerze zapachowym, o 17:00, w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, zagra grupa Matmos ze swoim najnowszym projektem Regards / Ukłony dla Bogusław Schaeffer. Wystąpi również Leggerezza, nowopowstałe polskie trio składające się z Olgi Mysłowskiej (głos), Michała Pepola (skrzypce) oraz Patryka Zakrockiego (gitara preparowana). O 20:00 w Komuna Warszawa trzy koncerty: wieczór otworzy ukraiński duet Alien Body, potem zagra związany z wytwórnią NYEGE NYEGE Ecko Bazz, a na koniec przyjdzie pora na legendarny zespół Machine Girl, dla którego będzie to pierwszy koncert w Polsce. Na koniec noc klubowa na Jasna 1, wypełniona atrakcjami, wśród których m.in. Croatian Amor (posh isolation), Kelman Duran, Azu Tiwaline czy Nazira.

Od razu po nocy pełnej zabawy można się udać do Królikarni (Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie), bo tam, w niedzielę 19 czerwca o 3:30, zagrają Anna Pašić, katarina gryvul i PRICE & Tobias Koch. Dopiero po tym wydarzeniu będzie można odpocząć przed wieczornym finałem w postaci performance opartym na „*** (star star star)” Miki Levi.

Bilety na cąły festiwal oraz na pojedyncze wydarzenia można kupować tutaj. Impreza odbędzie się w dniach 16-19 czerwca w różnych miejscach Warszawy.