HTRK / Piernikowski / Deerhoof / mat. prasowe

Maj z Distorted Club

Aż trzy ciekawe koncerty od Distorted w maju.

Jesteśmy po koncercie Mary Lattimore, a jeszcze przed występami The Necks i Fennesza, ale na horyzoncie widoczne są już kolejne wydarzenia z cyklu Distorted Club. W maju zagrają Piernikowski, Deerhoof i HTRK.

Ten pierwszy szykuje się do wydania nowego materiału. Są już dostępne pierwsze single: Traces of Passage i Sister. Premiera płyty Beyond Echo of Time już wkrótce. Można spodziewać się eksperymentu, duchologii, niepokojącej melancholii i szczypty dungeon synthu. W formie koncertowej całość zostanie zapakowana w przemyślany set, z którym Piernikowski już pokazywał się w kilku miejscach. Najbliższa okazja do posłuchania 11 maja w klubie Niebo. Bilety w cenie 79 zł można kupić tutaj.

Deerhoof to starzy wyjadacze na polu eksperymentalnego rocka i popu. Na koncie mają osiemnaście albumów, a najnowszy, Miracle-Level, ukazał się w marcu ubiegłego roku i zebrał bardzo ciepłe recenzje. Przez trzy dekady działalności Amerykanie zdołali dotknąć wielu różnych gatunków, jak również niejeden raz zagrać w Polsce. W stolicy ostatnio wystąpili w 2018 roku podczas nadwiślańskiego festiwalu Lado w Mieście i zostawili po sobie mnóstwo ciepłych wspomnień. Będzie je można odnowić już 16 maja w Hydrozagadce. Bilety w cenie 99 zł można kupić tutaj.

HTRK grali już w ramach Distorted Festival w 2019 roku. Teraz Australijczycy, bogatsi o album Rhinestones z 2021 roku, wrócą do nas, aby oczarować swoim kojącym ambient popem wszystkich słuchaczy. Płytę umieściliśmy w naszym zestawieniu najlepszych albumów 2021 roku, chwaląc ją w ten sposób: To chyba największy tego roku wyciskacz łez i zarazem najbardziej chyba anemiczna mieszanka psychodelicznego folku, gotyckiego country i ambient popu. Szansa na łzy już 19 maja w VooDoo Club. Bilety w cenie 89 zł można kupić tutaj.

Wszystkie wydarzenia organizuje agencja Distorted Booking. Więcej o inicjatywach Distorted pisaliśmy tutaj i tutaj.

AKTUALIZACJA: Koncert Fennesza został przeniesiony na inny termin. Nowa data zostanie podana wkrótce. Bieżące informacje można śledzić tutaj.

AKTUALIZACJA 2: Koncert Deerhof został odwołany. Więcej szczegółów tutaj.