BADBADNOTGOOD / mat. prasowe

BADBADNOTGOOD w maju w Polsce

Fusion jazzowy zespół zagra na headlinerskim koncercie w Warszawie.

Jedna z najpopularniejszych jazzowych grup, działająca z powodzeniem w mainstreamie i współpracująca z takimi artystami jak Kali Uchis, Kaytranada, Freddie Gibbs, Kendrick Lamar czy J.I.D, zagra jeszcze przed sezonem festiwalowym w Polsce.

Ich ostatni jak dotychczas album, Talk Memory, ukazał się w 2021 roku i szybko zaskarbił sobie serca słuchaczy. Szczególnie, że musieli oni na płytę czekać pięć lat. Wyczekiwanie okazało się jednak uzasadnione, Talk Memory cieszy aranżacjami i rozmachem, można do niego wracać wielokrotnie i zawsze być tak samo zachwyconym.

Poprzednie albumy konsekwentnie nazywane były kolejnymi cyframi rzymskimi. Podobnie niezmienna była też jakość kompozycji, która sprawiła, że po współpracę z BADBADNOTGOOD sięgało coraz więcej artystów. Ich jazzowe aranżacje świetnie sprawdzały się w rapie, stąd po zdolności Kanadyjczyków sięgnęli m.in. Freddie Gibbs, Danny Brown, Earl Sweatshirt, Kendrick Lamar czy Ghostface Killah. Zresztą, w hip hopowym środowisku jak ryba w wodzie musi się czuć projekt, który zaczynał od przerabiania na jazzową modłę klasyków Nasa.

Innym zagadnieniem są występy na żywo, które również należą do wyjątkowych. Częste wizyty na festiwalach jazzowych i obcowanie z wymagającą publiką zahartowały zespół, który na scenie daje z siebie wszystko. Głośny stał się też występ w ramach Tiny Desk Concert, dający świetny wgląd w umiejętności improwizacyjne grupy.

Wielu wrażeń można się również spodziewać podczas warszawskiego koncertu. BADBADNOTGOOD zagrają 24 maja na terenie rekreacyjnym przy Łazienkach Królewskich (ul. Myśliwiecka 1). Bilety, w cenie 250 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Svitlo Concert.