Iglooghost / mat. prasowe

Iglooghost z nowym materiałem w Warszawie

Brytyjski producent zaprezentuje w stolicy premierowy materiał.

Iglooghost grał już w Polsce i prawie zawsze przyjeżdżał z nowym materiałem. Koncerty podczas Unsound czy Up to Date Festival do teraz wspominane są w samych superlatywach, dobrze więc, że nadchodzi kolejna okazja na zobaczenie producenta na żywo.

Premiera albumu Tidal Memory Exo zaplanowana jest na 10 maja. Będzie to trzecia solowa płyta Iglooghosta, a zarazem powrót po trzech latach, z kolejną próbą zredefiniowania swojego brzmienia. Igloo jest bowiem melodyjnym eksperymentatorem, który nie spoczywa na laurach i ciągle wprowadza do swojej muzyki coś nowego. Jego tętniące życiem uniwersum to zresztą nie tylko muzyka, a również grafiki czy animacje, tworzące pełny detali świat.

W odróżnieniu od Neō Wax Bloom i Lei Line Eon, poprzednich płyt artysty, najnowszy album kształtuje się póki co jako kolaż gatunków znacznie głośniejszych i bardziej brutalnych. Wcześniej dominował glitch pop, bubblegum bass, wonky czy footwork, teraz Iglooghost ogląda się w stronę industrialu, synth punku czy mrocznych breaków. Czy jednak tak będzie brzmiała cała płyta? Jaki koncept okaże się być dominującym? O tym przekonamy się już wkrótce.

Koncerty Brytyjczyka na żywo to prawdziwa uczta dla zmysłów, zatrzęsienie kolorów, dźwięków i obrazów wyegzekwowane z niezwykłą starannością artysty, który traktuje swoją twórczość bardzo całościowo. Polski koncert odbędzie się 20 maja w warszawskiej Hydrozagadce. Bilety, w cenie 79 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Winiary Bookings.