Declan McKenna / mat. prasowe

Declan McKenna dwukrotnie w Polsce

Brytyjski artysta tym razem zagra w Polsce aż dwa razy.

Po koncercie w 2022 roku wiele osób żałowało, że nie mogło zjawić się w Progresji. Declan oczarował wszystkich swoją sceniczną pewnością i ciągotami do maksymalistycznych i pełnych przekonania zachowań, gdzieś na styku Eltona Johna i Harry’ego Stylesa. Artysta wróci do Polski z nowym albumem.

What Happened to the Beach? to zbiór lekkich brzmieniowo utworów, które stanowią naturalny rozwój stylu Declana. Ze stadionowych hymnów o ważnych sprawach artysta przechodzi do bedroomowych, okraszonych lekką dawką syntezatorów piosenek, których tematyka jest bardziej introspektywna. Taka zmiana stanowi w dużym stopniu efekt terapii, na którą artysta poszedł, aby nauczyć się radzić sobie z presją ze strony otoczenia. Z pewnością jednak lekkość brzmienia nie przekłada się na nudę: takie kompozycje jak Elevator Hum czy Nothing Works podążają w kilka kierunków na raz i kalejdoskopem dźwięków przypominają nieco Of Montreal czy The Go! Team.

Potencjał Declana realizuje się jednak w pełni na scenie podczas koncertów na żywo. Mimo młodego wieku miał on okazję wystąpić na największych festiwalach (Glastonbury, Coachella, Lollapalooza, Reading and Leads), a jego ekspresja stawia go w roli przyszłego showmana wielkiego kalibru. Można mieć pewność, że oglądanie go w akcji będzie czystą frajdą.

Artysta zagra w Polsce dwukrotnie: 25 kwietnia w warszawskiej Stodole i dzień później w krakowskim klubie Kwadrat. Jako support wystąpi Soft Launch. Bilety, w cenie 129 zł, można kupić tutaj. Wydarzenia organizuje agencja Fource.