I Monster / mat. prasowe

I Monster na jedynym koncercie w Polsce

Duet grający downtempo przypomina o swoim istnieniu.

Na początku wieku o I Monster było całkiem głośno. Album Neveroddoreven mógł się pochwalić wieloma przychylnymi recenzjami, a takie utwory jak Daydream in Blue czy Who Is She? idealnie wpasowywały się w trochę ucichającą, ale wciąż obecną modę na trip hopowe brzmienia przenoszące do innych wymiarów i czarujące swoją głębią.

Duet z Sheffield nie potrafił jednak przekuć swojego jednorazowego przebłysku geniuszu w długofalowy sukces. O ile ich kolejna płyta, wydana po sześciu latach A Dense Swarm of Ancient Stars, zdobyła jeszcze jakiekolwiek zainteresowanie i dostarczyła kilku udanych kompozycji, następne albumy stały się już tylko smaczkiem dla wtajemniczonych i pamiętających o istnieniu projektu.

Można powiedzieć, że zespół schował się do podziemia i tak wydawał swoje kolejne płyty. Obecny rok zwiastuje jednak powrót do żywych dla szerszego grona. Wydane dotychczas single szybko nabijają kolejne odtworzenia, a trwająca obecnie po Europie trasa zahacza o wiele klubów. Jednym z nich będzie Hydrozagadka w Warszawie, gdzie I Monster zagrają 13 kwietnia. Bilety, w cenie 99 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Fource.