Oxford Drama / fot. Nelly Valverde

Oxford Drama prezentują „The World Is Louder”

Czwarty album duetu jest już dostępny do odsłuchu.

Od premiery What’s the Deal With Time? minęły już trzy lata. Pora więc na nowy album, który może zaskoczyć fanów poprzedniego wydawnictwa. Zamiast koncepcyjnej płyty o świecie internetu otrzymujemy zbiór utworów poruszających, często z ironią i przekąsem, różne tematy istotne dla współczesnego świata: materialne pokusy, przebodźcowanie, nuda, kryzys przywództwa.

Marcin i Małgosia tym razem inaczej podeszli też do komponowania. Piosenki powstały w ramach letnich wieczornych jamów, z których potem artyści wybrali najlepsze fragmenty i pomysły. Takie otwarte podejście do tworzenia i oparcie całego procesu o improwizację pozwoliło duetowi osiągnąć ciekawe efekty, wpleść w muzykę mnóstwo inspiracji oraz czerpać jeszcze większą przyjemność z procesu pisania piosenek.

Pisaliśmy już o The Leader, warty uwagi jest również wyrazisty More & More, spokojne Meditation 1 i Six Feet Under z kojącym outro wieńczącym też całą płytę czy spokojnie budujący swój slackerowy klimat Pack Your Dreams. Cała płyta dostarcza wielu świetnych momentów i dodaje do twórczości Oxford Drama kolejne tropy. Dlatego też warto poświęcić swój czas na uważny odsłuch albumu oraz wybrać się na koncert podczas wiosennej trasy, o której pisaliśmy tutaj.