Oxford Drama / fot. Nelly Valverde

Oxford Drama wracają z nowym singlem

Wrocławski duet zapowiada nadchodzący album.

Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka wciąż budują sobie opinię jednego z najciekawszych polskich duetów. Zaczynali przed dekadą w Brennnessel Records, wytwórni założonej przez członków tria Kamp!, żeby potem ruszyć w kierunku brzmienia bliższego soft rockowi i jangle popowi.

Wydana przed trzema laty płyta What’s the Deal With Time? stanowiła dowód ich przywiązania do najdrobniejszych kompozycyjnych detali, ale też przedstawiała bardzo spójny artystyczny koncept. Album, który nadchodzi, pozostaje na razie owiany tajemnicą, ale zapowiadający go singiel, The Leader, pozwala budować wysokie oczekiwania.

Utwór, wraz ze świetnym teledyskiem w reżyserii korbusje (Jakub Jakobiszyn), to powrót z bardzo jasnym komunikatem. Gosia śpiewa: Nobody wanted but everybody needed, ale fani zgodzą się tylko z drugą częścią tego zdania. W zwrotkach czuć tekstowe i wokalne inspiracje Courtney Barnett, z drugiej strony refren to typowe dla duetu zwiewne użycie gitar i energiczna, melodyjna fraza na długo zostająca w pamięci. Tęsknota za ciepłymi dniami uderza przez to wszystko jeszcze mocniej.

Już niedługo pojawią się nowe szczegóły nadchodzącej płyty. Wiadomo jednak, że premiera wiosną, a koncert premierowy odbędzie się 13 kwietnia we wrocławskim klubie Firlej. Bilety na to wydarzenie, w cenie 50 zł, można kupić tutaj.