JokerOut / fot. Ursa Premik / mat. prasowe

Nowy singiel od Joker Out. Polskie koncerty już w listopadzie

Joker Out przyjedzie do Polski już 14 listopada i rozpocznie pierwszą polską trasę dwoma (wyprzedanymi!) koncertami w warszawskim klubie Progresja. Kolejna okazja do zobaczenia ich na żywo będzie już kilka dni poźniej, bo 19 listopada we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 oraz 20 listopada w Klubie Muzycznym B17 w Poznaniu.

Joker Out pochodzą ze Słowenii i są tegorocznym odkryciem Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół powstał w 2016 roku, a w 2021 roku wydał swój debiutancki album Umazane Misli. Płyta zyskała uznanie i popularność wśród odbiorców ustanawiając rekordy streamingu w kraju oraz przynosząc grupie nagrody Artist of the Year w 2021 i 2022 roku a także Song of the Year Award w 2021. Joker Out zostali najlepiej sprzedającymi się artystami w Słowenii w 2022 roku. Kolejny album Demoni [2022] dzięki swojemu unikatowemu brzmieniu i energicznej muzyce również okazał się ogromnym sukcesem. Warty uwagi jest także utwór “New Wave”, który powstał we współpracy z kultowym Elvisem Costello. Grupa była jego gościem specjalnym podczas występu w Oslo.

Kilka dni temu Joker Out zaprezentował nowy singiel – „Sunny Side of London”. I to najlepszy dowód na to, że taneczny vibe przemawia do wszystkich.

„Sunny Side of London” jest metaforą koncertu Joker Out. Sala koncertowa to miejsce, w którym zespół i fani mogą poczuć się spokojnie i jak w domu, miejsce, które akceptuje każdego. Na miejsce pierwszej trasy zespołu po Wielkiej Brytanii zdecydowano się na Londyn, gdzie pierwszym porannym widokiem dla zespołu z okna autobusu był Pałac Westminsterski pokryty złotym słońcem. Teledysk do “Sunny Side of London” zawiera materiały z wyprzedanej trasy zespołu po Wielkiej Brytanii zeszłego lata i ukazuje niesamowitą więź, jaka łączy zespół z fanami.

W ciągu zaledwie dziesięciu miesięcy tego roku Joker Out swoją muzyką podbił serca europejskich fanów, a teraz wydaniem nowego singla i wyprzedaniem koncertu w największej słoweńskiej hali – Stožice (w koncercie weźmie udział 12 000 fanów!), rozpoczyna kolejny duży etap swojej twórczości.