mat. prasowe

BICEP z nowym projektem i singlem

Bicep zaanonsowali swój projekt Chroma, który pod jedną marką połączy działanie wytwórni z serią wydarzeń i audiowizualnych show. CHROMA razem z muzykami współtworzy dyrektor kreatywny David Rudnick . Brytyjski duet wydał również nowy singiel „CHROMA 001 HELIUM”, aby zainaugurować działalność wytwórni.

Po zaprezentowaniu wizualizacji dla CHROMA przed 15-tysięcznym tłumem na wyprzedanym koncercie Drumsheds w zeszłym roku, zespół odkrył więcej szczegółów nowego, ambitnego projektu, w tym nowy singiel CHROMA 001 HELIUM – który inauguruje powstanie wytwórni CHROMA. Jak mówią twórcy Bicep: Matt McBriar i Andy Ferguson, nowy label ma być „skoncentrowany na undergroundzie”  i otwarty na różnorodne brzmienia, by odzwierciedlać aktualne gusta muzyków.

„Robimy dużo cięższej muzyki techno, ambientu i różnych innych stylów, które tak naprawdę nie pasują do brzmienia 'Bicep’ i które często nigdy nie ujrzą światła dziennego”. – mówią autorzy klubowego hymnu Glue.

Unikalna identyfikacja wizualna dla CHROMA została zaprojektowana we współpracy z Davidem Rudnickiem i jego studiem Terrain (na koncie mają współpracę m.in. z artystą Jeremy’m Dealerem, Oneothrix Point Never czy klubem Arsenał Londyn), a następnie dostosowana do formatu A/V live z artystą BICEP LIVE Zakiem Normanem.

Urodzeni w Belfaście i mieszkający w Londynie Matt McBriar i Andy Ferguson to przyjaciele z dzieciństwa, których połączyła wspólna miłość do muzyki tanecznej. W ciągu dziesięcioleci od pierwszego spotkania, Bicep stali się jednymi z najbardziej cenionych kuratorów i producentów muzyki elektronicznej na świecie. Okrzyknięci przez BBC jednymi z największych artystów brytyjskiej muzyce tanecznej, Bicep nadal umacniają swoją pozycję jako twórcy definiujący współczesną muzykę elektroniczną Zadebiutowali w 2018 roku znakomitym krążkiem zatytułowanym po prostu Bicep. Światową rozpoznawalność  Bicep zyskali na długo przed wydaniem swojego autorskiego materiału – za sprawą bloga FeelMyBicep, który prowadzili od 2008 roku i serii klubowych imprez i DJ-skich setów pod tą samą marką.

Ich gorąco oczekiwany drugi album, Isles, został wydany przez Ninja Tune w styczniu 2021 roku i spotkał się z szerokim uznaniem zarówno krytyków, jak i fanów. Opisywany jako tour de force neonowej euforii (Resident Advisor) i  jeden z definiujących albumów muzyki tanecznej 2021 roku(Mixmag), krążek zadebiutował na 2. miejscu UK Official Albums Chart i na 1. miejscu UK Official Vinyl Albums Chart, zdobywając dwie nominacje do nagrody BRIT.

W tym roku Bicep i ich CHROMA AV set zobaczymy na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.