The Necks i Fennesz / mat. prasowe

Eksperymentalny weekend: The Necks i Fennesz w ramach Distorted Club

Awangardowy zespół jazzowy i austriacki producent ambientu w ciągu trzech dni zagrają w Warszawie.

Cykl wydarzeń Distorted Club zapoczątkował już tegoroczną serię koncertem Mary Lattimore w Warszawskich Chmurach. W kwietniu można się natomiast szykować na dwa kolejne ciekawe wydarzenia, które odbędą się w weekend w drugiej połowie miesiąca.

The Necks pochodzą z Australii i słyszał o nich każdy miłośnik awangardowego jazzu i improwizacji. Mają na koncie mnóstwo albumów, w tym m.in. Hanging Gardens, Drive By, Unfold czy Three, a na obecny rok szykują premierę płyty Bleed. Poszukiwanie nowych wpływów i inspiracji pozwala im na wzbogacanie swoich albumów o wpływy dark jazzu, ambientu czy muzyki minimalistycznej. Muzycy zagrają w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, czyli miejscówce z wyjątkowo dobrą akustyką – dzięki temu każdy najmniejszy dźwięk wybrzmi z należytą mocą.

Fennesz to austriacki producent i gitarzysta, który wyjątkowo dobrze rozumie ambient i glitch oraz ma na koncie mnóstwo ciekawych współprac. Nagrywał m.in. z Davidem Sylvianem, Ryuichim Sakamoto, King Midas Sound czy Sparklehorse. Jego najważniejszy album, Endless Summer, trafił na wiele rankingów płyt dekady i najważniejszych płyt elektronicznych i eksperymentalnych. Materiał łączy zwiewność ambientu z siłą glitchu, budując swoją siłę dzięki łączeniu przeciwności i nieoczywistej inżynierii dźwięku. Najnowsze dokonania Fennesza skupiają się na dronowo-ambientowych pasażach.

The Necks zagrają 19 kwietnia w Studiu S1. Bilety na to wydarzenie można kupić tutaj. Fennesz wystąpi 21 kwietnia w warszawskim klubie Niebo. Bilety są dostępne w sprzedaży tutaj. Oba wydarzenia organizuje agencja Distorted Booking.