Distorted Club z jesiennym programem

Koncertowa inicjatywa agencji Distorted zaczyna kolejny sezon jesiennych koncertów.

Od jakiegoś czasu jesień ze starannie wyselekcjonowanymi wydarzeniami należy do Distorted. W ubiegłych latach w ramach Distorted Festival wystąpili w Polsce choćby HTRK, Boy Harsher, Blue Hawaii czy Kap Bambino. Teraz cykl Distorted Club przyniesie sześć koncertów na przestrzeni października i listopada, a każdy z nich wydaje się równie ciekawy.

Start już w niedzielę, 8 października, kiedy to zagra Thylacine. Francuski producent ma ka koncie kilka albumów utrzymanych w nurcie tech/deep house, a jego występ na festiwalu WROsound w 2021 roku spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Powrót do Polski z pewnością będzie równie udany. Pod koniec października dwa kolejne koncerty: Tim Hecker pokaże różne strony ambientu (więc o tym wydarzeniu piszemy tutaj), a Piernikowski przywiezie swój premierowy projekt Beyond the Echo of Time, który przed chwilą zadebiutował na krakowskim Unsoundzie.

Listopad rozpocznie się od wizyty stałego gościa. Sean Nicholas Savage często bywa w Polsce, ale za każdym razem ma do tego świetną okazję. W ubiegłym roku ukazała się wyprodukowana przez Maca DeMarco płyta Shine, nowy materiał prawdopodobnie jest w drodze, co zdradzają niedawne single (Shadow, It’s Happening). Sophisti-popowy performance Seana zawsze czaruje, nie można więc odpuścić takiej okazji.

Trzy dni w połowie listopada to dwa ostatnie wydarzenia: najpierw Steve Gunn, amerykański songwriter, który na intymnym solowym koncercie podzieli się ze słuchaczami swoimi umiejętnościami eksploracji gitary i piosenkopisarstwa, a potem Wolf Eyes, projekt instytucja na scenie do-it-yourself, działający od dwóch i pół dekady, mający na koncie mnóstwo albumów, współprac i koncertów, a zarazem świetny rozpoznawalny styl, którego można było zakosztować choćby podczas Avant Art Festival w 2018 roku.

Bilety na wydarzenia można kupić tutaj. Na niektóre koncerty liczba dostępnych wejściówek spada bardzo szybko. Pełny program festiwalu prezentuje się następująco:

8.10 Thylacine | Hydrozagadka
25.10 Tim Hecker | NIEBO
27.10 Piernikowski | Hydrozagadka
4.11 Sean Nicholas Savage | Chmury
14.11 Steve Gunn | Chmury
16.11 Wolf Eyes | Chmury