Tim Hecker / mat. prasowe

Tim Hecker w Niebie

Legenda ambientu przyjedzie do polski ze swoim najnowszym albumem.

Tim Hecker nigdy nie zawodzi. Podczas dwóch dekad działalności wydał ponad dziesięć albumów studyjnych i za każdym razem był w stanie wprowadzić do swojej twórczości nowe tropy, wywołać mikrorewolucję w gatunku, odnieść się do słabo zbadanych muzycznych rejonów albo po prostu wywołać u słuchacza intensywne emocje. Jego ambient wychodzi z ram muzyki tła i pochłania całą uwagę, poszerza soniczne horyzonty i budzi podziw.

Nie uszło to uwadze twórców filmowych, dzięki czemu Tim wszedł też do świata ścieżek dźwiękowych. Skomponował m.in. muzykę do filmów Infinity Pool, Luzifer czy serialu The North Water. Jego najnowszym dziełem jest natomiast tegoroczny album No Highs. Po dźwiękowych wycieczkach do Japonii na Konoyo i Anoyo, przyszła pora na chłód, drony, ale i progresywne rozwijanie utworów. Na płycie gościnnie zagrali Colin Stetson (saksofon) i Pietro Amato (róg), co dodaje płycie organicznego brzmienia. Jest go jednak trochę mniej niż na wielu innych płytach Heckera, czasem pasaże dźwiękowe wydają się być surowe i odczłowieczone, niemal przerażające.

Z tym właśnie materiałem Tim Hecker wystąpi w warszawskim klubie Niebo 25 października. Poprzednio artysta zawitał do stolicy ponad pięć lat temu, kiedy to zagrał gęsty set na żywo podczas wspólnej imprezy Up to Date Festival i Unsound. W międzyczasie wystąpił też w Krakowie. Powrót do Warszawy jest więc bardzo wyczekiwany i z pewnością zadowoli każdego fana ambientu, drone, post-minimalizmu i muzyki elektroakustycznej. Bilety, w cenie 99 zł, można kupić pod tym linkiem. Wydarzenie organizuje agencja Distorted.