Against the Current / mat. prasowe

Against the Current w Proximie

Amerykańskie trio we wtorek zagra w Proximie.

Pop rockowa grupa nie wydała nowego albumu od pięciu lat. Dwie płyty, które ukazały się przedtem, zdołały jej jednak zapewnić oddane grono fanów. Bezkompromisowe, a zarazem przystępne brzmienie, jak również energia Chrissy Costanzy, wokalistki zespołu, wywindowały takie przeboje jak Running with the Wild Things czy Outsiders. A wszystko zaczynało się przecież od coverów, które grupa wstawiała na swój kanał na YouTube.

Chociaż ostatni długogrający album tria to Past Lives z 2018 roku, zespół z przytupem wrócił w trakcie pandemii. W 2021 roku ukazała się EP-ka Fever, wyraźnie stawiająca na klasyczne alternatywne rockowe brzmienie, odrzucająca obecne na poprzedniej płycie syntezatory i electropopowe rozwiązania. Najwidoczniej tego chcieli fani, bo siedem utworów zostało przyjętych bardzo ciepło i pozwoliło Against the Current z sukcesem wrócić po lockdownie do pełnego pasji koncertowania. W ubiegłym roku ukazał się też zahaczający o emo singiel Blindfolded, a we wrześniu stadionowy hymn Silent Stranger.

Zespół zagra w Polsce na jedynym koncercie w Warszawie, w klubie Proxima, 21 listopada. Występ w ramach trasy Nightmares & Daydreams skupi się przede wszystkim na materiale z EP-ki Fever i najnowszych singlach. Bilety, w cenie 99 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation Polska.