Kamil Kempiński i Agata Radziszewska / mat. prasowe

Agata Radziszewska i Kamil Kempiński we wspólnej trasie

Młodzi artyści odwiedzą cztery polskie miasta.

Przyczynkiem do wspólnej trasy jest singiel W innym kolorze, który Agata i Kamil nagrali w ubiegłym roku. Duet został ciepło przyjęty przez fanów, a w utworze zostały wyeksponowane charakterystyczne cechy twórczości obojga muzyków.

Agata związana jest z wytwórnią FONOBO, w której pierwszy singiel wydała w 2020 roku. Dotknąć nieba zwiastowało ciekawą karierę i zdradziło niezwykłą umiejętność artystki do tworzenia chwytliwych melodii. Debiutancka EP-ka Młodzi stanowiła solidny start, ale dopiero drugi minialbum, wydany w ubiegłym roku Spadam, w całej okazałości zaprezentował zdolności Agaty. Autentyczne i zapadające w pamięć O nie! oraz 2/10 to utwory najwyższej jakości, o wyjątkowo przekonujących walorach produkcyjnych. Wydaje się, że od tego momentu kariera artystki będzie się coraz szybciej rozwijać.

Kamil dopiero niedawno wydał swoją pierwszą EP-kę, ale szybko wbił się w świadomość słuchaczy. Zresztą przygotowywał ich na swój debiut serią singli. Minialbum Sabotażysta zebrał już na Spotify setki tysięcy odtworzeń, a grono fanów artysty rośnie bardzo szybko. Nic dziwnego, w końcu jego twórczość, podobnie jak Agaty, jest głęboko introspektywna i z początku wcale nie miała oglądać światła dziennego, a trafić na dno szuflady.

Minitrasa Agaty i Kamila obejmie cztery polskie miasta. Artyści zagrają podczas niej swoje solowe sety oraz wspólny utwór. Kolejne miejscówki koncertowe to Tony, (Wrocław, 1 marca), Alchemia (Kraków, 8 marca), Klub pod Minogą (Poznań, 10 marca) i Chmury (Warszawa, 17 marca). Bilety można kupić m.in. tutaj. Wydarzenia organizuje FONOBO.