Aldous Harding / mat. prasowe

Aldous Harding w Niebie

Nowozelandzka artystka w końcu dotrze do Polski na oddzielny koncert.

Aldous miała zagrać swój klubowy koncert już wcześniej. Jednak pandemia i inne komplikacje sprawiły, że data występu przesunęła się aż na kwiecień 2023 roku. Teraz jednak występ dojdzie do skutku.

Nowozelandzka songwriterka dała się poznać polskiej publice podczas OFF Festivalu w 2019 roku. Zagrała wtedy w Katowicach ze swoim albumem Designer, chyba najlepiej dotychczas przyjętym przez krytykę, ukoronowanym wspaniałym singlem The Barrel. Utwór wciąż wydaje się niedoścignionym wzorem folkowej perfekcji, minimalistycznej aranżacji i przemyślanej warstwy tekstowej. Harding podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce pokazała również, że świetnie odnajduje się na scenie jako artystka solo, jak również w towarzystwie zespołu: swój koncert podzieliła na dwie części i obie robiły równie duże wrażenie.

Jeszcze przed Designer Aldous nagrała płyty self-titled i Party. Z tej drugiej pochodzi hipnotyzujący utwór Imagining My Man, jedna z najlepszych kompozycji artystki, dobitnie pokazująca jej niesamowitą umiejętność budowania z małych fragmentów: krzyków, nagłych krótkotrwałych zmian tempa czy gitarowych wtrąceń. Tym zaskarbiła sobie serca fanów i nauczyła ich wsłuchiwać się w każdą sekundę swoich piosenek.

W ubiegłym roku przyszła pora na kolejny album. Warm Chris promowany był singlami, które trochę przyspieszały tempo i kładły większy nacisk na rozbudowane instrumentarium, ale co do podstawy zachowywały wszystkie najważniejsze wyróżniki twórczości Harding. Okazało się to reprezentatywne dla całej płyty, będącej kalejdoskopem chamber popowych odcieni brzmienia. Z pewnością takie dźwięki jeszcze więcej zyskają podczas wykonania na żywo.

Koncert odbędzie się 5 kwietnia w warszawskim klubie Niebo. Jako support wystąpi H. Hawkline, artysta, która pomagał w nagrywaniu płyt Aldous dogrywając wiele instrumentalnych partii, czuwając jednocześnie nad oprawą wizualną. Działa on również solo, a w marcu ukazała się jego najnowsza płyta, Milk for Flowers. Bilety na koncert, w cenie 105 PLN, można kupić m.in. pod tym linkiem. Wydarzenie organizuje agencja fource.pl.