Avant Art Festival 2023 / mat. prasowe

Avant Art Festival prezentuje tegoroczny program

Tegoroczna edycja odbędzie się w trzech miastach: Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Mnóstwo muzycznych niespodzianek, różnorodny program, odkrywanie nowego i multidyscyplinarne podejście. Taki jest Avant Art, który uderza do trzech miast i przejmuje drugą połowę września.

Wrocławska odsłona startuje już 15 września i potrwa ponad tydzień. Pierwsze dni to spotkania filmowe w Kinie Nowe Horyzonty. Będzie można zobaczyć m.in. Can and Me, Singeli Movement: Greed for Speed czy Max Richter Sleep. Od wtorku rozpoczną się koncerty, które odbędą się w takich miejscach jak Bulvary, Bemma Bar, Impart czy Firlej. Jak zwykle obecna będzie silna norweska reprezentacja, m.in. Jon Wesseltoft, MoE i Naaljos Ljorn. Do polski przyjedzie też słoweńska rewelacja avant-folku, trio Širom. Spragnionym awangardy w odsiecz przybędą znane nazwy: Xiu Xiu i Liturgy. Znajdzie się też miejsce na rapowy electro-industrial (LustSickPuppy), post-industrialny indonezyjski projekt (Raja Kirik), noisecore (Vomitatrix) czy indonezyjsko-japoński duet Takkak Takkak.

 

Warszawska odsłona rozpoczyna się 26 września. Repertuar filmowy będzie podobny jak we Wrocławiu, ale koncertowo będzie się powtarzać tylko kilka nazw: Liturgy, LustSickPuppy Takkak Takkak czy Raja Kirik. W stolicy, w Pardon, To Tu, SPATiFie, Komunie, Hydrozagadce i TR Warszawa, zagrają tacy artyści jak awangardowi progowcy PoiL w towarzystwie japońskiej wokalistki Junko Ueda (tegoroczna płyta Poil / Ueda), dronowo-metalowy projekt Divide and Dissolve, producent z Teheranu Sote i katalońska wokalistka i kompozytorka Marina Herlop. Odbędzie się również showcase wytwórni Brutalist Garden, w ramach którego zagrają Alameda i MONIKÉ.

 

Poznańska edycja rusza 25 września i będzie skromniejsza: w CK Zamek odbędzie się jeden pokaz filmowy i trzy koncerty na przestrzeni czterech dni. Zagrają HISS Collective, Ensemble E i Radian.

Szczegółowy program imprezy dla każdego miasta można sprawdzić pod tym linkiem. Trwa również Open Call na projekty soniczne. Bilety i karnety można natomiast kupować tutaj (Warszawa). Zapraszamy!