Balthazar / mat. prasowe

Balthazar na jedynym koncercie w Polsce

Kiedyś supportowali Editors, od jakiegoś czasu wyprzedają samodzielne koncerty, teraz ruszają w kolejną trasę, na której odwiedzą też Polskę.

Balthazar wyjątkowo polubili się z polską publicznością. Wszystko zaczęło się od 2013 roku, kiedy zagrali jako support znanych już dobrze w Polsce Editors. Od tego momentu do kraju przyjeżdżają cyklicznie, a sold outy ich koncertów nie są żadnym zaskoczeniem. Mało tego, do Polski wracają nie tylko jako zespół, ale też pojedynczo. Wokaliści grupy gościli tu ze swoimi projektami solowymi Warhaus i J. Bernardt.

Pretekstem, aby ponownie ruszyć w trasę, jest album Fever, który został wydany po czterech latach przerwy. Ponownie składa się on głównie z bogato zaaranżowanych popowych utworów, z odpowiednio wyważoną dawką przebojowości i artystycznego kunsztu. Pojawiają się zarówno wokalne harmonie, jak i instrumenty smyczkowe, a całość wpisuje się w art popowy etos ze sporą domieszką indie.

Grupa wystąpi w warszawskim klubie Palladium 27 lutego. Bilety, w cenie 99 PLN, można nabyć m. in. tutaj. Koncert organizuje agencja Live Nation.