Dorian Electra / mat. prasowe

Dorian Electra w Proximie

Performer i osoba artystyczna zagra w warszawskim klubie już w czwartek.

Wszystko w ramach promocji najnowszej płyty Fanfare, która ukazała się w październiku ubiegłego roku. Tym razem poza hyperpopem króluje na niej industrialny rock i alternatywny metal, Nowa sceniczna twarz to kolejny odcinek bardzo wyraźnie zarysowanych konceptów obecnych na kolejnych płytach. Flamboyant stał synthpopem, podczas gdy album My Agenda brał na warsztat muzykę taneczną, trap czy hardcore. Ta płyta przyniosła też niespodziewany wachlarz gości, na czele z Village People, Pussy Riot i Rebeccą Black.

Dorian Electra to osobowość bezkompromisowa, co widoczne jest nie tylko w twórczości studyjnej, ale przede wszystkim podczas koncertów. Support przed Charli XCX w warszawskim klubie Stodoła w 2019 roku zostawał w pamięci na długo i to nawet mimo tego, że stanowił przystawkę do gwiazdy większego formatu. Od tego czasu znalazło się miejsce na kilka headlinerskich koncertów w Polsce, a formuła występów na żywo wyewoluowała. Niedawne popisy w Stanach Zjednoczonych zapowiadają zapadające w pamięć muzyczno-taneczne widowisko, które powinno zadowolić każdego fana hyperpopu, niecodziennych muzycznych połączeń i wizualnych niespodzianek.

Koncert Dorian Electra odbędzie się 18 stycznia w warszawskim klubie Proxima. Jako support wystąpi Babymorocco. Bilety, w cenie 105 zł, dostępne są tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation Polska.