tęskno / fot. Karolina Konieczna

Duet Tęskno rusza w trasę po Polsce

Kilka dużych miast i sporo wyprzedanych koncertów – tak zapowiada się marzec i kwiecień dla Hani i Joanny.

Kilkanaście miesięcy trzeba było czekać, aż duet Tęskno zaprezentuje światu swój debiutancki album. Jednak gdy Mi ujrzał światło dzienne, wszyscy zamilkli, gdyż płyta spełniła wszystkie pokładane w niej oczekiwania. Smyczkowe aranżacje oplatają piosenkową formę, a wokalne harmonie Hani i Joanny łączą się w śpiewie poetyckich tekstów.

Wrażenie robi również produkcja, o czym zresztą dziewczyny wspominały w wywiadzie. Słuchając tych dźwięków bez problemu można dać się porwać lekko płynącym instrumentom smyczkowym muśniętym elektroniką. Dali się porwać również krytycy, gdyż album zdobył m. in. tytuł płyty roku „Interii”, czwarte miejsce w rankingu najlepszych płyt „Gazety Wyborczej” i nominację do Fryderyka w kategorii „Debiut roku”. Sam duet został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Teraz Tęskno ruszają w klubową trasę po Polsce. Pojawią się w Warszawie (3 marca w klasztorze Dominikanów na Freta z gościnnym udziałem Misi Furtak, 5 kwietnia w Kinie Iluzjon w ramach Święta Kina Niemego), Poznaniu (5 marca w klubie Blue Note), Katowicach (10 marca w ramach Fryderyk Festiwal), Krakowie (15 marca w CK Dworek Białoprądnicki), Wrocławiu (24 marca w Starym Klasztorze), Sopocie (7 kwietnia w Teatrze na Plaży) i Toruniu (18 kwietnia w NRD Klub). Część koncertów jest już wyprzedana. Nad organizacją wydarzeń czuwa agencja Distorted Animals Booking. Bilety można kupować m. in. na stronie Going.