Foals / mat.prasowe

Foals na jedynym koncercie w Polsce

Brytyjskie trio wraca po kilku latach nieobecności na jedyny koncert w Polsce. Grupa wystąpi 25 czerwca w na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. 

Foals zadebiutowali w 2008 roku z albumem Antidotes, który podbił listy przebojów i stał się pierwszym z wielu sukcesów zespołu.
Przez 15 lat swojego istnienia Yannis Philippakis (wokal i gitara), Jack Bevan (perkusja), Jimmy Smith (gitara) wielokrotnie udowadniali, że nie boją się muzycznych eksperymentów, a w ich głowach wciąż nie brakuje pomysłów na nową muzykę. Ich ostatni album Life is Yours (2022), to cytując wokalistę “zdecydowanie najbardziej popowy album, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy”. Life is Yours łączy charakterystyczne dla Foals brzmienia alternatywnego rocka z porywającym tanecznym sznytem. Grupa w Polsce zbudowała sobie solidną pozycję wśród fanów nie tylko indie-gitarowego grania. To w końcu grupa z rodzaju tych, do których miłość nigdy się nie starzeje, a do płyt zawsze wraca się z ogromnym sentymentem.

Podczas koncertu w Warszawie zespół zaprezentuje najbardziej znane i lubiane utwory z albumów Holy Fire (2013) czy Everything Not Saved Will Be Lost, Pt. 1 and Pt. 2 (2019) a także największe hity z ostatniego albumu.

W rolli supportu na scenie będzie okazja zobaczyć Tappahall. To młody, polski zespół, który istnieje zaledwie 4 lata, ale mix indie rocka, synth popu i elektroniki słyszalny w ich muzyce, przyniósł im dobre recenzje wśród dziennikarzy i publiki. Świeże brzmienie i aranże połączone z multiinstrumentalnymi umiejętnościami członków zespołu tworzą mieszankę, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Bilety na wydarzenie do nabycia na stronie organizatora.