Forest Swords / mat. prasowe

Forest Swords dwukrotnie w Polsce

Brytyjczyk z nową płytą nawiedzi Poznań i Warszawę.

Kariera Matthew Barnesa, występującego pod pseudonimem Forest Swords, to ścieżka odkrywania mistycyzmu i monumentalności w brzmieniu ambientu, dubu, psychodelii i industralu. Jego twórczość wyciąga charakterystyczne elementy mantrycznej muzyki ludowej i poszatkowanego brzmienia cyberprzyszłości, wprowadzając w niepokojący klimat trudny to jasnego sklasyfikowania.

Engravings z 2013 roku zachwyciło krytyków, bo było czymś nowym, ciekawym, nieoczywistym, podobnie jak poprzedzająca album EP-ka Dagger Paths. Słuchacze zwracali uwagę, że brzmienie Forest Swords to „Burial w lesie”, ale zaznaczali jednocześnie, że trudno znaleźć artystów tworzących w podobnym stylu. Compassion z 2017 to materiał, który postawił na mroczniejsze brzmienie, więcej dubu i szamańską powtarzalność. co również wzbudziło powszechne uznanie. Najnowszy album przyszedł natomiast dopiero w ubiegłym roku. Bolted nacechowany jest futuryzmem i brutalnością, drzemiącymi w takich kompozycjach jak The Low i Butterfly Effect. To kolejna udana pozycja w dyskografii Barnesa, a zarazem świetna okazja do pokazania swojego kunsztu w występach na żywo, które słyną ze świetnej wizualnej oprawy.

Forest Swords wystąpi 19 marca w poznańskiej Tamie i dzień później w warszawskim Niebie. Bilety, w cenie od 94 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja FKP Scorpio.