Glen Hansard / mat. prasowe

Glen Hansard w Warszawie

Irlandzki songwriter i członek The Swell Season zagra na jedynym koncercie w Polsce.

Nie da się ukryć, że Glan Hansard większości słuchaczy dał się poznać dzięki oscarowemu musicalowi Once. Obok niego zagrała tam Markéta Irglová, a duet działał też jako The Swell Season. Utwory z Once przyniosły im sławę i rozpoznawalność, ale wcale nie osiedli przez to na laurach.

Glen wcześniej nagrywał też z zespołem The Frames, ale sukces filmowy popchnął jego karierę solową. Wydany w 2012 roku album Rhythm and Repose ukazywał songwritersko-folkowe zdolności artysty. Na Didn’t He Ramble Glen dołożył tu i ówdzie smyczkowe aranżacje, za to This Wild Willing to dłuższe, bardziej progresywne utwory. Teraz w drodze jest płyta All That Was East Is West of Me Now, która ukaże się 20 października. Single zwiastują bardziej balladową (z bluesowym zacięciem) odsłonę Hansarda, ale warto pamiętać, że jego wokal potrafi zaatakować również bardziej agresywnie i na długo zostać tym samym w pamięci.

Glen Hansard wystąpi 15 listopada w warszawskim klubie Palladium. Bilety na ten koncert, w cenie 139 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Alter Art.