God Is An Astronaut / mat. prasowe

God Is An Astronaut i EF na dwóch koncertach

Występowali u nas wielokrotnie, ale ich powroty zawsze cieszą. God Is An Astronaut wracają do Polski na dwa koncerty, ze szwedzkim EF w roli supportu. 

Post rockowa grupa z hrabstwa Wicklow powstała w 2002 roku z inicjatywy Nielsa i Torstena Kinselli. Ich styl wykorzystuje elementy muzyki elektronicznej, krautrocka i space rocka. Aktualnie braciom Kinsella w zespole towarzyszą Lloyd Hanney i Jamie Dean. Grupa odwiedziła nas w zeszłym roku i zagrała w poznańskiej Tamie, gdzie świętowali okrągłą 15. rocznicę wydania przełomowego w ich karierze krążka „All Is Violent, All Is Bright” i to właśnie ten album dominował w setliście. Tym razem Irlandczycy wyruszają w trasę z okazji 20-lecia swojej działalności, na której wciąż promują album Ghost Tapes #10 z 2021 roku. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji usłyszeć nowego materiału na żywo mogą nadrobić zaległości na dwóch koncertach:  15.04 w krakowskim Klub Kwadrat oraz 16.04 w gdańskim klubie B90.

Tym razem scenę dzielić będą ze znakomitym składem EF. Szwedzka grupa powstała zaledwie rok później niż GIAN i w bardzo podobnym czasie odnosili sukcesy. Koncertowali m.in z Red SparrowsThe Album Leaf65daysofstaticThis Will Destroy You i wieloma innymi. Ich mocna stroną jest doskonała umiejętność łączenia melodii i harmonii, niesionych przez potężnie brzmienie bębnów z rozległymi dźwiękowymi erupcjami.

15.04.2022 – Kraków, Kwadrat 
16.04.2022 – Gdańsk, B90 

BILETY do nabycia -> tutaj.