GZA / mat. prasowe

GZA dwukrotnie w Polsce

Jedna z najważniejszych osobistości w amerykańskim rapie przyjedzie do Polski na dwa solowe koncerty.

Kilkanaście dni temu został zapowiedziany Fest Festival, podczas którego wystąpić ma legendarny skład Wu-Tang Clan. Jednak to wydarzenie odbędzie się dopiero pod koniec sierpnia, a już za moment lider i założyciel amerykańskiego kolektywu zagra dwukrotnie w Polsce ze swoim solowym materiałem.

Europejska trasa Liquid Swords vs. Dark Matter będzie okazją do zetknięcia się z kultowym albumem rapera, uznawanym powszechnie za jedną z najważniejszych płyt rapowych  – Liquid Swords. Materiał z 1995 roku był kolejnym albumem złotej ery hip hopu, dwa lata po genialnym Enter the Wu-Tang Clan (36 Chambers) Wu-Tang Clanu. Płyta pokryła się platyną, The Source umieścił ją na liście 100 Best Rap Albums, a krytycy rozpływali się nad językowym bogactwem Geniusa, do teraz nie mającym sobie równych.

Kilka lat temu raper zapowiedział album Dark Matter. Mimo że płyta do teraz się nie ukazała, obecność jej tytułu w nazwie trasy może sugerować, że GZA szykuje jakąś niespodziankę i zaprezentuje nieco premierowego materiału. Poza tym można zapewne liczyć na utwory Wu-Tang Clanu czy kompozycje, w których GZA występował gościnnie.

Aby uczestniczyć w tej wyjątkowej wycieczce ponad dwie dekady wstecz, trzeba przybyć na któryś z koncertów GZA. Gary Grice wystąpi 27 marca w Progresji i 28 marca w Akademii we Wrocławiu. Obok niego na scenie pojawią się MC z Los Angeles i Nowego Jorku – Ras Kass, Chi Ali, Fokis i Al Tajeda. Bilety na wrocławski koncert są już wyprzedane, ale te na warszawski można jeszcze kupić tutaj w cenie 79 PLN. Wydarzenia organizują agencje Big Idea i Live2Listen.