Hannah Diamond / mat. prasowe

Hannah Diamond wróci do Polski

Reprezentantka PC Music po udanym występie na OFF Festivalu zagra w Polsce solo.

Związek Hannah Diamond z kultową wytwórnią PC Music, która niedawno ogłosiła zakończenie działalności, jest całościowy i kompletny. Już swój pierwszy singiel, niedługo po powstaniu PC Music, artystka wydała właśnie tam. Pink and Blue chwalony był za lekkość, marzycielskość i nastoletnią naiwność wypływającą wprost z brzmienia (produkcja A.G. Cooka), wokalu i tekstu. Potem przyszły single umieszczone na kultowych kompilacjach PC Music Volume 1 & 2. Every Night, Fade Away czy Hi stały się jednymi z najważniejszych kompozycji bubblegum bassu i ikonicznymi momentami w historii PC Music. Wznosiły się ponad klasyczne dla typowego brzmienia A.G. Cooka rozwiązania, przenosząc słuchacza w erę wszechobecnej cukierkowej digitalizacji, nie poprzestając w tym wszystkim na bubblegum bassowej lekkości, a sięgając również po trance, house czy indie pop.

Słuchacze zaczęli domagać się dłuższego materiału i w ten sposób światło dzienne ujrzała EP-ka Soon I Won’t See You at All z 2017 roku. Co prawda znalazły się na niej tylko trzy utwory, ale ich jakość nie pozwalała narzekać. Ekstatyczny trance szedł w parze z melancholijnym popem, a Hannah dorobiła się statusu jednej z najlepszych i najwierniejszych swojemu image artystek młodego pokolenia.

Pierwsza długogrająca płyta to 2019 rok i Reflections. Chociaż jakościowo nie było się na niej do czego przyczepić, słuchacze rozczarowani byli recyklingiem: większość utworów stanowiły single albo wydane wcześniej utwory. Wszystkie narzekania ucichły jednak w tym roku, kiedy Hannah wydała album Perfect Picture, w całości złożony z premierowych kompozycji, wydany ostatnim rzutem sumptem PC Music i stanowiący indywidualne spojrzenie artystki na electropop, nie stroniące jednak od klasycznych dla niej brzmieniowych rozwiązań. Producentem nie był tym razem A.G. Cook, co prawdopodobnie pozwoliło artystce wyjść poza strefę komfortu i przesunąć granice swoich twórczych koncepcji. Perfect Picture, Affirmations czy Poster Girl z marszu weszły do kanonu, a płyta spotkała się z ciepłymi recenzjami.

Artystka wystąpiła w 2022 roku na katowickim OFF Festivalu w ramach PC Music Showcase. Jej świetny, ale mimo wszystko krótki występ, będzie miał szanse na przedłużenie już 22 listopada w warszawskim VooDoo Club. Z nowym materiałem i jako główna gwiazda wieczoru Hannah Diamond rozwinie skrzydła jeszcze bardziej. Jako support zagrają Lyzza i Lotta. Bilety, w cenie 95 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Winiary Bookings.