IAMX / mat. prasowe

IAMX w Progresji i Zaklętych Rewirach

Brytyjski artysta odwiedzi Polskę z nowym albumem.

IAMX bardzo lubi grać koncerty w Polsce. To tutaj powstała koncertówka Live in Warsaw, a artysta pojawia się w naszym kraju przy każdej możliwej okazji. Teraz wydarza się kolejna, szczególnie dobra. Premiera płyty Fault Lines¹ odbyła się w maju i czas na promującą ją trasę. Ta zahaczy nie tylko o Warszawę, ale również o Wrocław.

Mroczna mieszanka synthpopu i electropopu wychodzi Chrisowi Cornerowi najlepiej, a najnowsza płyta jest przedłużeniem tej prawdy. Artysta jest głośny i wyzywający, zahacza też o industrial i glitch, a całość ponownie okraszona jest topową produkcją. Nie brakuje jednak momentów spokojniejszych, bardziej stonowanych. Wszystko to najlepiej wybrzmiewa na żywo, o czym zdążyło się już przekonać grono fanów, a wkrótce szansę na to będą mieli kolejni.

Koncerty IAMX odbędą się 22 października w warszawskiej Progresji i 24 października we wrocławskich Zaklętych Rewirach. Bilety na pierwszą datę, którą organizuje Progresja, można kupić tutaj, a na drugą, będącą dziełem Winiary Bookings, tutaj. Ceny zaczynają się od 130 zł. W Warszawie gościnnie zagra polska artystka Pola Rise.