Muzyka a Biznes 2022 / mat. prasowe

Muzyka a Biznes 2022

W sobotę (23 kwietnia) W Orbicie Słońca odbędzie się konferencja Muzyka a Biznes, organizowana przez Niezależny Miesięcznik Studencki MAGIEL. Objęliśmy ją naszym patronatem.

Konferencja od lat skupia się łączeniu tematów muzyki i biznesu, przecięcie to rozumiejąc jednak bardzo szeroko: panele dyskusyjne traktują o trendach w muzycznym środowisku, sposobach na odniesienie sukcesu, fenomenach branży i palących socjologicznych zjawiskach w niej występujących.

W tym roku nie będzie inaczej, a formuła konferencji nawet się poszerzy. To za sprawą listening session, podczas którego Bartosz Dziedzic i Chloe Martini krytycznym uchem posłuchają nadesłanych przez uczestników utworów i wzbogacą je swoimi uwagami opartymi na wieloletnim produkcyjnym doświadczeniu. Liczba zgłoszeń przerosła oczekiwania organizatorów i wskazuje na to, że podczas sesji będzie bardzo ciekawie. Wśród zgłoszonych uczestników są m.in. Olga Meder i Młody KEK.

Poza tym klasycznie już część panelowa. W tym roku zostaną poruszone tematy komercyjnego sukcesu disco polo (na ten temat porozmawiają Marcin Kotyński, prezenter Telewizji Polsat i Disco Polo Music oraz Zbyszek Perkowski, lider zespołu Focus), miejsca techno w mainstreamie (Kacper Ponichtera, promotor odpowiedzialny m.in. za cykl imprez Radio Tel Aviv, współpracujący z klubem Luzztro, a niegdyś Jasna 1 oraz Szymon Weiss, producent elektroniczny, Weiss Video Orchestra), budowania marki artysty (Joanna Gawryś, managerka, związana m.in. z Julią Pietruchą, Kayah, Michałem Żebrowskim) oraz starcia starego i nowego hip-hopu (Krzysztof Nowak, dziennikarz związany m.in. z Rytmy.pl, a niegdyś newonce.net czy Noisey, współprowadzący audycji Rap Backstage na kanale IDĘWTANGO).

Poza tym w programie krótkie prelekcje w przerwach między panelami oraz wieńczące całość afterparty, podczas którego zagra Mme Czarnecka. Zapraszamy do udziału! Start konferencji o 14:00.