Foals / Tyler, the Creator / Charli XCX / Earl Sweatshirt / Rosalie. / Florence and the Machine / mat. prasowe

Orange Warsaw Festival zbliża się wielkimi krokami

Po dwuletniej przerwie największe festiwale w końcu wracają. Jest wśród nich również OWF, ale z zapowiedzianego na 2020 składu ostał się jedynie Tyler, The Creator, piątkowy headliner. Nie będzie rozwiązanego Brockhampton, Young Thuga ani Camili Cabello, a 5 Seconds of Summer zamiast na festiwalu zagrają oddzielny koncert jutro w Krakowie.

Nie znaczy to jednak, że w programie OWF nie ma ciekawych artystów. Do Polski powrócą Florence + The Machine, wyczekiwani szczególnie przez wzgląd na zbliżający się i ciekawie się zapowiadający album. Powrócą również Foals, też z nowym materiałem. Wyjątkowo zapowiada się koncert Earl Sweatshirt, jednej z najważniejszych postaci amerykańskiego abstract hip-hopu i byłego członka Odd Future (Earl zagra natomiast dzień później niż Tyler). Zagraniczny rapowy skład dopełniają Stormzy i legendarny NAS. Można też czekać na popowe widowiska – w tej roli Charli XCX i Sigrid. Pierwsza po transformacji w przystępną popową artystkę, druga już po teście drugiej płyty. której premiera na dniach.

Polskie gwiazdy może nie robią wrażenia rozmiarem, ale jakości muzycznej z pewnością nie zabraknie. Zadbają o nią głównie kobiety: Kasia Lins, Rosalie., Zalia i Julia Wieniawa (ze swoją debiutancką płytą). Druga strona medalu to rap, z dosyć nierównym składem. Obok braci KACPERCZYK, Szczyl i Kukon zagra Kinny Zimmer i tandem Żabson x Young Igi. Czy wszystkim warto dać szansę? Na takie decyzje przyjdzie pora po ujawnieniu pełnej rozpiski czasowej, co nastąpi pewnie całkiem niedługo.

Bilety na Orange Warsaw Festival wciąż można kupować pod tym linkiem. Festiwal odbędzie się w dniach 3-4 czerwca przy Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Organizatorem jest Alter Art.