Oxbow / mat. prasowe

Oxbow dwukrotnie w Polsce

Amerykańska noisowa grupa wraca do Polski z nowym materiałem.

To już prawie 35 lat na scenie, a energia ciągle taka sama. Oxbow ruszają w kolejną trasę, która jak zawsze w ich przypadku jest szansą na zderzenie z gitarową ścianą hałasu. Najnowszy album zdradza też jednak nowe dla grupy tropy.

Na Love’s Holiday fani musieli czekać aż sześć lat. Po świetnym Thin Black Duke i koncercie na OFF Festivalu, który prawie rozniósł drewnianą jeszcze podłogę sceny eksperymentalnej, przyszła pora na stary dobry noise i post-hardcore, ale też solidną dawkę alternatywnego rocka i eksperymentu, za co odpowiadają też goście: Lingua Ignota i Roger Joseph Manning Jr. Pierwszy promujący płytę singiel, 1000 Hours, to silne inspiracje Davidem Bowiem czy progresywnym rockiem, jak również chorałami i atmosferycznym post-rockiem. Grupa ciągle eksperymentuje i szuka nowych środków wyrazu, mimo że ze swoim dorobkiem już dawno mogłaby pozwolić sobie na to, żeby osiąść na laurach.

Polskie koncerty odbędą się 12 września (Klub Liverpool, Wrocław) i 13 września (Hydrozagdka, Warszawa). Bilety, w cenie 105 zł, można kupić pod tym linkiem. Jako support zagra post-punkowa norweska grupa Outer Limit Lotus. Organizatorem koncertów jest Winiary Bookings.