Paul Kalkbrenner / mat. prasowe

Paul Kalkbrenner wystąpi na letniej scenie Progresji

Na takie powroty zawsze czekamy. Latem miłośnicy elektronicznych brzmień będę mieli okazję usłyszeć Paula Kalkbrennera. Ten wybitny berliński artysta wystąpi 2 sierpnia 2024 roku na Letniej Scenie Progresji w ramach cyklu WAV.FORMS organizowanego przez FKP Scorpio Poland.

Paul Kalkbrenner nie jest zwykłym DJ-em. Jego muzyka, pełna energii i emocji, przenosi słuchaczy daleko od codzienności w różne stany od ekstazy, absurdu po przyjaźń, nadzieję i miłość. Kompozycje Paula są wymagające, ale jednocześnie niosą ze sobą głębokie przesłanie i unikalny styl, który wyróżnia go na tle innych artystów sceny elektronicznej.

Historia Paula Kalkbrennera jest ściśle związana z historią Berlina i Niemiec. Był zaledwie dwunastoletnim chłopcem, gdy padł Mur Berliński. Kalkbrenner obserwował, jak Wschodni Berlin stawał się anarchicznym placem zabaw dla pokolenia dotąd represjonowanego, niedawno wyzwolonego spod opresyjnego państwa. Muzyka techno stała się środkiem wyrazu i dla wielu, w tym Paula, ścieżką dźwiękową niemieckiej reunifikacji. Jego kariera rozpoczęła się od występów DJ-skich w lokalnych klubach młodzieżowych, a jego pierwsze utwory zostały wydane przez założoną przez Ellen Allien wytwórnię Bpitch Control w 1999 roku.

To nie tylko DJ i producent, ale także utalentowany aktor, który zagrał główną rolę w kultowym niemieckim filmie Berlin Calling. Film ten, przyniósł Paulowi Kalkbrennerowi międzynarodową sławę, a jego ścieżka dźwiękowa osiągnęła status platyny, z singlem Sky and Sand bijącym rekordy na niemieckiej liście przebojów. Po rozstaniu z Bpitch Control, założył własną wytwórnię Paul Kalkbrenner Musik, wydając kolejne udane albumy, w tym Icke Wieder i Guten Tag. Niezłomny w eksploracji nowych brzmień, zagrał przed Bramą Brandenburską, a następnie podpisał umowę z Sony Music International/Columbia, przygotowując album 7, gdzie po raz pierwszy od Sky and Sand pracował z wokalami. Jego ósmy album, Parts Of Life, wydany dekadę po Berlin Calling, odzwierciedla wpływ narodzin techno w Berlinie, będąc zarazem osobistym dziełem pełnym surowych brzmień i radości, z okładką autorstwa wuja Paula, Paula Eisela.

WAV.FORMS jest nowym cyklem imprez elektronicznych, a występ pierwszego z headlinerów, Paula Kalkbrennera na Letniej Scenie Progresji, będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego lata.

Data: 2/08/2024
Miejsce: Warszawa, Letnia Scena Progresji
Wejście: od 19:00
Bilety: od 23 lutego w sprzedaży na eventim.pl