The Midnight / mat. prasowe

The Midnight w Progresji

Retro-futurystyczny projekt wystąpi w Warszawie.

O ich popularności świadczyć może fakt, że koncert początkowo miał się odbyć w klubie Niebo. Szybko jednak organizator postanowił go przenieść do Progresji z powodu ogromnego zainteresowania. Nic dziwnego, Amerykanie z powodzeniem łączą ducha romantycznych brzmień retro z futurystycznym klimatem malowanym przez syntezatory. Kompozycyjnie wychodzą poza ramy synthwave, wzbogacając ten gatunek o pop rocka i house.

Tyler Lyle i Tim McEwan mają na swoim koncie cztery albumy długogrające i kilka EP-ek, w tym debiutancką Days of Thunder, która zwróciła na nich oczy całego świata. Wszyscy narzekający na monotonię synthwave otrzymali przykład, jak przedstawić ten gatunek w zróżnicowany, pełen pasji i pomysłowości sposób. Od tego czasu duet święci coraz większe sukcesy, w tym kontrakt z wytwórnią założoną przez ODESZA – Counter czy wyprzedane koncerty na kilka tysięcy uczestników. Ich koncertowy skład rozrósł się do pięciu członków, a występy na żywo miotają się między epickością stadionowych pop rockowych hymnów a intymnością synthpopowych ballad. Obecnie Amerykanie promują album Heroes z 2022 roku. Zdecydowanie warto zobaczyć ich na żywo.

Koncert The Midnight odbędzie się 17 lipca w warszawskiej Progresji. Bilety, w cenie 137 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Automatik.