Zola Jesus / mat. prasowe

Zola Jesus wraca do Polski

Zjawiskowa Zola Jesus powraca do Polski na jedyny koncert.

Nika Roza Danilova, podopieczna Sacred Bones Records, od lat zadziwia słuchaczy swoim wokalem, klimatycznymi aranżacjami i twórczymi współpracami. Ma na koncie sześć albumów studyjnych, a najnowszy, Arkhon, to odkrywanie kolejnych muzycznych terytoriów i form dźwięku. „Jaskiniową” okładkę płyty dopełnia EP-ka Alive in Cappadocia z przejmującymi wykonaniami czterech kompozycji.

Artystka ujmuje wokalem, ale ozdabia go nie tylko art popowym i eterycznym brzmieniem, sięga również po darkwave, post-industrial i noise pop. Smyczkowe aranżacje mieszają się z glitchem, a całość koronuje mroczny image Zoli. Twórczyni współpracowała m.in. z Alice Glass, Sqürl, Blanck Mass, a nawet M83 i Orbital. W Polsce artystka zadomowiła się pięć lat temu, kiedy to zagrała aż cztery koncerty podczas minitrasy, wcześniej zaliczając też występ na OFF Festival.

Teraz wraca do Polski na pojedynczy koncert w warszawskim klubie NIEBO. Odbędzie się on 26 września. Bilety, w cenie 109 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Winiary Bookings.