Mahalia / mat. prasowe

Koncertowa jesień: Alter Art

Organizatorzy największych festiwali w Polsce co roku mają również do zaprezentowania klubową ofertę, przede wszystkim jesienną. Oto, co Alter Art przygotował na najbliższe tygodnie.

Trzy silne kobiece osobowości na popowej scenie. Pierwsza z nich w Polsce już w środę. ALMA, electropopowa gwiazda z Finlandii, swoim największym hitem „Chasing Lights” przebiła barierę 100 mln odtworzeń na Spotify, przy okazji długo utrzymując się w radiowych rotacjach, nawet w Polsce. Ten przebój miała okazję zaprezentować w Polsce podczas zeszłorocznego Open’era. Wtedy udzieliła też polskim mediom krótkiego wywiadu. Obecnie artystka cyklicznie publikuje kolejne single i gościnne udziela się u innych twórców (Tove Lo, Clean Bandit, Charli XCX). Szykuje się też do wydania debiutanckiego albumu, a na początku przyszłego roku będzie supportowała Tove Lo na jej amerykańskiej trasie. Warszawski koncert to wyjątkowa szansa, żeby zobaczyć ją w mniejszej przestrzeni klubowej.


Drugą kobiecą osobowością na koncercie w Polsce będzie
Chynna. Amerykańska wschodząca raperka, która świetnie odnajduje się na zamglonych cloud rapowych bitach. W tym roku wydała dwa bardzo udane single – „iddd” oraz „asmr”. Oba wyprodukowane tak, żeby zostawić raperce wiele miejsca na błyszczenie swoim oszczędnym flow. Prawdopodobnie stanowią one zapowiedź nowego projektu artystki, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Byłby on bezpośrednim następcą dobrze przyjętej EP-ki „Music 2 Die 2”, która ukazała się dwa lata temu. Tym bardziej warto zobaczyć Chynnę na żywo, bo ten materiał z pewnością będzie jednym z szerzej komentowanych w kończącym się roku.


I w końcu diva numer trzy:
Mahalia. Gdy miała 13 lat, jej talent został dostrzeżony. Ale w poważnym muzycznym biznesie zadebiutowała dopiero niedawno. bo trzy lata temu. Wtedy wydała album „Diary of Me”, który przeszedł jednak właściwie bez echa. Wszystko zmieniło się rok później za sprawą utworu „Sober”. Jego wykonanie w ramach „A Colors Show” zdobyło 35 mln odtworzeń na YouTube, a Mahalia zaczęła być rozpoznawalną artystką. Wykorzystała moment i najpierw opublikowała EP-kę „Seasons”, a później, już w tym roku, album „Love and Compromise”. Pochodzą z niego single „Simmer” i „I Wish I Missed My Ex”, które umiejętnie przeplatają klasyczny r&b z funkowymi dodatkami. Teraz Brytyjka jest w trasie po całym świecie, a koncert w Polsce będzie wyjątkową okazją, żeby zobaczyć ją na żywo.


Chociaż ten koncert odbędzie się już podczas zimy, warto odnotować, że w styczniu wystąpi w Polsce
Kindness. Jeden z najzdolniejszych brytyjskich producentów w swojej karierze współpracował m. in. z Solange, Blood Orange czy Robyn. Poza tym ma na swoim koncie trzy albumy solowe, w tym najnowszy „Something Like a War” z września tego roku. Artysta lubuje się w klimatycznym sophisti-popie i podskórnie wibrującym nu-disco. Będzie to jego jedyny koncert w Polsce.


Bilety na koncerty można kupować
tutaj. Pełna lista jesiennych (i trochę zimowych) koncertów organizowanych przez Alter Art prezentuje się następująco:

16.10 ALMA, Hydrozagdka, Warszawa

05.12 Chynna, Hydrozagadka, Warszawa

08.12 Mahalia, Niebo, Warszawa

26.01 Kindness, Niebo, Warszawa

26.01 Anti-Flag, Proxima, Warszawa