Madison Beer / mat. prasowe

Madison Beer na Torwarze

Amerykańska wokalistka wystąpi w Polsce w dniu swoich urodzin.

Jej sława ciągle rośnie, a w środowisku pojawia się mnóstwo porównań: do Florence Welch, Ariany Grande czy Olivii Rodrigo. Madison pracowała na to latami. Swoje covery znanych utworów nagrywała już ponad dekadę temu, w wieku 13 lat. Teraz, gdy na koncie ma dwie płyty studyjne i kontrakt z wytwórnią Epic, tamte czasy muszą się wydawać odległą przeszłością.

W zeszłym roku ukazała się płyta Silence Between Songs, która wprawiła w zakłopotanie wszystkich krytykujących artystkę za zbytnią artystyczną wygodę. Madison postanowiła zaświecić wokalem, odwołując się do tradycyjnych piosenkowych form, soulowych korzeni i melodramatycznego zacięcia. Brzmi dzięki temu dojrzale, ale nie traci krzty popowej naiwności. W takim wydaniu bez większych problemów może stawać w szranki z największymi obecnie gwiazdami, na czele ze wspomnianą Olivią Rodrigo, Billie Eilish czy Laną Del Rey.

Tym ciekawsze jest, że w Warszawie Madison, która ma polskie korzenie, zagra w dniu swoich 25. urodzin, 5 marca. Z pewnością będą o tym pamiętać fani, którzy już szykują jej z tej okazji niespodzianki. Koncert na Torwarze otworzy Jann, który towarzyszy artystce na europejskiej części trasy. To wyróżnienie polskiego niedoszłego reprezentanta Polski na Eurowizji również zasługuje na uwagę i docenienie. Drugim supportem będzie Jillian Rossi. Bilety na koncert, w cenie od 169 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Fource.