Sir Chloe / mat. prasowe

Sir Chloe w NIEBIE

Amarykańskie Sir Chloe z nowym materiałem wystąpi w Warszawie. 25 czerwca grupa zagra w klubie NIEBO, gdzie zaprezentuje piosenki z nadchodzącego albumu.

Wysmakowana mieszanka inspiracji The Pixies, Sonic Youth z intymnymi piosenkami St. Vincent, Anna Calvi czy Cage the Elephant, doprawiona indywidualnym spojrzeniem na muzykę gitarową – tak w wielkim skrócie można zapowiedzieć indie rockową grupę z Vermount.

Sir Chloe zrodził się z pomysłu amerykańskiej wokalistki Dany Foote, która założyła projekt na ostatnim roku studiów w Bennington Collego. Dana studiowała kompozycję muzyczną, ale zamiast pisać pracę dyplomową, zdecydowała się na zagranie koncertu składającego się wyłącznie z autorskiej muzyki. By to zrobić, stworzyła zespół z bratem i bliskimi przyjaciółmi.

Muzycy wydali pierwszy singiel i szybko zostali przejęci przez Terrible Records. Trzy lata później, w październiku 2020 roku, Sir Chloe wydali swoją pierwszą EP-kę „Party Favours”, która szybko odniosła sukces, a ich najpopularniejsza piosenka ma ponad 180 milionów odtworzeń na Spotify.

Zespół zyskał szerszą popularność, gdy ich piosenka „Michelle” stała się viralem na TikTok’u. Sir Chloe zaraz potem nagrali cover „Femme Fatale” Lou Reeda i nową wersję „Michelle”.

Na początku 2023 roku grupa ogłosiła datę ukazania się ich debiutanckiego długogrającego album „I Am The Dog”. Album zapowiadają single „Hooves”.