The 1975 / mat. prasowe

The 1975 na Torwarze

Grupa Matta Healy’ego pojawi się na solowym koncercie w Polsce.

The 1975 odwiedzają nasz kraj bardzo regularnie. Ich ostatnią wizytę zapowiadaliśmy z ogromną ekscytacją. W czerwcu ubiegłego roku zagrali na Orange Warsaw Festival i wypadli bardzo dobrze, chociaż pozostawili pewien niedosyt. Teraz będą mieli całą scenę dla siebie i to w dodatku całkiem sporą: zagrają na Torwarze.

Trwająca od kilkunastu miesięcy trasa zespołu, nosząca nieskromną nazwę At Their Very Best, stanowi połączenie koncertu z teatralnym performance dyrygowanym przez Matta Healy’ego. Na scenie dzieją się rzeczy niepoodziewane, a świetna selekcja utworów z całego okresu działania zespołu nie pozwala odejść z rozczarowaniem żadnemu fanowi grupy.

Zespół zdecydował się na takie koncertowe rozwiązanie po premierze jednego ze swoich najlepszych, najbardziej dopracowanych albumów, Being Funny in a Foreign Language. Płyta powstała we współpracy z takimi artystami jak Jack Antonoff, DJ Sabrina the Teenage DJ, Warren Ellis czy Michelle Zauner. Sukces komercyjny i artystyczny albumu wlał w grupę pokłady pewności siebie i pozwolił na zrealizowanie planów długiej trasy z długimi koncertami, tak, aby maksymalnie zadowolić fanów.

Wizyta The 1975 w Polsce już 13 marca na warszawskim Torwarze. Bilety, w cenie od 179 zł, można kupić tutaj. Jako support zagra zespół Been Stellar. Organizatorem koncertu jest Live Nation Polska.