The Kiffness / mat. prasowe

The Kiffness z jedynym koncertem w Warszawie

Wszechstronnie utalentowany producent muzyczny The Kiffness, znany ze swoich viralowych występów, które poruszają tematy od ważnych globalnych problemów… po śpiewające koty wystąpi 17 września w warszawskiej Proximie.

Pod pseudonimem The Kiffness kryje się David Scott, artysta pochodzący z Plettenberg Bay w RPA. Dowodzony przez niego projekt powstał w 2011 roku, kiedy to David postanowił połączyć żywe klawisze i trąbkę oraz perkusję z elektronicznymi utworami. Zawiązał się The Kiffness, który coraz bardziej nabierał rozpędu, a muzyka Davida zaczęła być odtwarzana w południowoafrykańskich stacjach radiowych. Zespół rozpoczął również intensywnie koncertować zarówno w Afryce Południowej, jak i za granicą. Grupa miała okazję występować jako headlinerzy na najbardziej renomowanych festiwalach w RPA, takich jak Rocking the Daisies, Splashy Fen i Park Acoustics. Grali także koncerty na Seszelach, Lesotho, Suazi (Bushfire), Zimbabwe (Vic Falls Carnival) i w Wietnamie.

Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia, David skierował swoje wysiłki na YouTube, zyskując internetową sławę wideo parodiującym koronawirusa oraz tworząc „internet collabs” z różnymi zwierzętami i ludźmi. Wykorzystując angażujące treści wideo w mediach społecznościowych, The Kiffness zyskał rzeszę oddanych fanów na całym świecie. David zebrał ponad 100 000 $ (USD) na pomoc humanitarną Ukrainie dzięki swojej piosence „Oy U Luzi Chervona Kalyna” z Andrijem Khlyvnyukiem z Boombox. Z wynikiem 1/3 miliarda wyświetleń na swoim kanale YouTube i pojawieniem się na listach przebojów Billboard stał się jednym z wiodących twórców internetowych w RPA.

Ze względu na duże zainteresowanie, The Kiffness wyruszył ze swoim wyjątkowym koncertem w trasę po całym świecie, a jego debiutancka trasa koncertowa po Niemczech została wyprzedana w październiku 2022 roku. Jesienią producent planuje powtórzyć swój sukces wyruszając w kolejne tourne tym razem 17 września The Kiffness pojawi się w warszawskiej Proximie.

17.09.2023 – Warszawa / Proxima

Bilety: od 99zł – 129zł