ThxSoMch / mat. prasowe

ThxSoMch w Hybrydach

Enigmatyczny kanadyjski artysta zagra na jedynym koncercie w Polsce.

To bardziej rap czy post-punk? Bliżej mu do slowthaia, Molchat Doma czy Lil Peepa? Króluje tu fala tiktowego trendu czy bardzo wprawne umiejętności kompozytorskie? Na wszystkie te pytania trzeba sobie odpowiedzieć samemu, ale z pewnością ThxSoMch jest kimś, kogo warto obserwować i słuchać. Zeszłoroczny singiel Spit in My Face! ma na tyle gęsty coldwave’owy podkład, że można kroić go nożem. Keep it Tucked stawia na bardziej taneczne odsłony punku, a cała tegoroczna EP-ka Sleez romansuje z automatami perkusyjnymi i szkieletową gitarą.

Właśnie ten materiał promuje artysta podczas koncertów, które tryskają rockową energią, ale nie brakuje im również rapowej bezpośredniości i zwolnienia hamulców. Z próbką klimatu, który artysta jest w stanie wytworzyć na żywo, można się zapoznać dzięki temu klipowi. Silna inspiracja Deftones z pewnością nie jest przypadkowa.

Koncert ThxSoMch odbędzie się 5 września w warszawskich Hybrydach. Bilety, w cenie 109 zł, można kupić pod tym linkiem. Jako support wystąpi re6ce. Organizatorem wydarzenia jest agencja Alter Art.