Yves Tumor / mat. prasowe

Yves Tumor powróci do Polski

Ekstrawagancki artysta z lekkością mieszający gatunki zagra w listopadzie w Warszawie.

Sean Bowie od początku swojej kariery elektryzuje muzyczną wyobraźnią i brakiem hamulców. Nie boi się żadnego gatunku, ma na swoim koncie utwory ambientowe, art popowe, psych rockowe, hypnagogic popowe, a nawet post-industrialowe. Wydany w czasie pandemii album Heaven to a Tortured Mind był jedną z najgłośniejszych płyt 2020 roku w muzycznej alternatywie, a Yves stawał się coraz bardziej rozpoznawalną personą.

Praise a Lord Who Chews but Which Does Not Consume; (Or Simply, Hot Between Worlds) to tegoroczny album, który przyciąga nie tylko niezwykle długim tytułem, uciekającym od rynkowych standardów, ale też kolejną dawką muzycznej mieszanki. Artysta bawi się heavy metalową konwencją, bardziej w kontekście image niż brzmienia, ale agresywnie dające o sobie znać gitary również są tu obecne. Na płycie nie brakuje dawki pędzącego na złamanie karku szaleństwa, kipiącej energii i nośnych fraz. Wszystko to swoje ujście idealnie znajduje na żywo, co zdają się potwierdzać nagrania z koncertów.

Artysta już kilkukrotnie wystąpił w Polsce, solo podczas Avant Art Festival i Tauron Nowa Muzyka, ale też z zespołem, w ubiegłym roku w Praga Centrum. 9 listopada, w ramach trasy to spite or not to spite, ponownie zagra ze swoim bandem całkowicie na żywo i to w znacznie lepiej nagłośnionym miejscu: warszawskiej Progresji. Jako support pojawi się Nation. Bilety, w cenie 149 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation Polska.