Zara Larsson / mat. prasowe

Zara Larsson na Torwarze

Jedna z najgłośniejszych popowych wokalistek zagra w Polsce.

Po świetnym koncercie na zeszłorocznym Orange Warsaw Festival szwedzka artystka wraca do Polski z nowym materiałem i oddzielnym koncertem. Wydarzenie odbędzie się w ramach promocji płyty VENUS, która ukazała się na początku lutego.

Zara Larsson zainteresowanie wzbudziła już swoim pierwszym oficjalnym utworem. Wydana ponad dekadę temu ballada Uncover zajmowała wysokie miejsca na listach przebojów i zwróciła na artystkę oczy całego świata. Płyta 1 ukazała się niewiele później, ale dopiero w 2015 roku kariera Szwedki naprawdę przyspieszyła. Single Lush Life i Never Forget You (z MNEKiem) w pewnym momencie można było usłyszeć wszędzie, do puli evergreenów artystki trafiło też Symphony nagrane z Clean Bandit. Tę hitową erę twórczości w całość zebrał album So Good.

Kolejny rozdział to silne inspiracje mniej mainstreamowymi odmianami popu: nu-disco, balearic beatem czy funkiem. Takie single jak All the Time czy Don’t Worry Bout Me pokazały, że Zara odnajduje się dobrze w wielu różnych konwencjach i potrafi z nich swoim wokalem wycisnąć co najlepsze. Podsumowująca ten etap płyta Poster Girl spotkała się z pozytywnym przyjęciem, ale nie okazała się wcale wymówką do odpoczynku. Artystka wciąż prezentowała kolejne single, w tym kolejny przebój współtworzony przez MNEKa – Can’t Tame Her. Kolejna płyta, VENUS, ukazała się ostatecznie 9 lutego, po raz kolejny umieszczając artystkę w świecie nieskrępowanego tanecznego popu.

Pełne werwy, energicznych układów tanecznych i popisów wokalnych koncerty Zary Larsson są czasem idealnym do zatracenia w tańcu i czerpania radości z chwili. Okazja do tego pojawi się już 7 marca na Torwarze. Artystka zagra w ramach Venus Tour. Jako support pojawi się Yaeger. Bilety, w cenie od 199 zł, można kupić tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.