Sega Bodega / mat. prasowe

999 – wątek zbiorczy

Sprawa jest dosyć prosta: 999 rusza w piątek!

Nowa/stara miejscówka, która idealnie dopełnia obecny klubowy krajobraz Warszawy.

Nie aż tak nowa, bo lokal przejmuje schedę po słynnym na całą Polskę (i nie tylko) klubie Utopia. Prestiżowe miejsce, które przyciągało największe sławy i celebrytów oraz skupiało uwagę paparazzi i mediów przeniosło się przy Plac Dąbrowskiego z pobliskiej ulicy Jasnej w 2012 roku. Niestety, klub nie przetrwał tu długo, ustępując miejsca Libido, który ostatecznie również upadł. Teraz w bliskim sąsiedztwie Miłości, Jasnej 1 (pod tym adresem oryginalnie mieściła się Utopia) i Metropolis otwiera się lokal pod nazwą 999.

Pierwsze bookingi wskazują na to, że powstaje przestrzeń będąca dopełnieniem obecnej warszawskiej sceny klubowej. Znajdzie się tu bowiem miejsce zarówno dla UK bassu, house’u, jak i dla wszelkich odmian techno – dub czy industrial. Poza tym kusi cena (20 PLN) oraz dosyć wczesna, jak na klubowe standardy, godzina startu imprez (22:00). Pierwsze tygodnie funkcjonowania 999 prezentują się następująco:

8 marca – Dengue Dengue Dengue! (w ramach WWW) + Zambon, DJ Ryan R

15 marca – SHXCXCHCXSH (live), Rraph, Capo, Terstin

16 marca – Sega Bodega, Lutto Lento, Young Majli

22 marca – Body Unknown (Kwartz + Question), Błażej Malinowski, Overlook, Dren, Yellen (w ramach Revive Festival)

23 marca – DJ Seinfeld (w ramach WWW)

5 kwietnia – JASSS, Olivia, Sierra Cosworth

6 kwietnia – Introversion, Anja Kraft, Abu Zeinah

A na plakacie z najbliższymi planami klubu znajdują się jeszcze m. in. Daria Kolosova, Ishome, Earth Trax czy Private Press. Wygląda na to, że będzie różnorodnie, wszak Sega Bodega to ulubieniec fanów post-clubu i UK Bassu oraz współpracownik m. in. Shygirl i Cocou Chloe, a jednocześnie założyciel netlabelu Nuxxe. Dla odmiany Dengue Dengue Dengue! są piewcami elektronicznej muzyki tanecznej w Peru, a DJ Seinfeld to jeden z czołowych reprezentantów outsider house’u. Dla uzupełnienia gatunkowego przekroju JASSS – autorka świetnie przyjętego electro-industrialowego „Weightless” oraz SHXCXCHCXSH, często odwiedzający Polskę ze swoją mieszanką dub i industrial techno. Jakby tego było mało, mnóstwo rodzimych producentów i DJ-ów również prezentujących różnorodne stylistycznie rejony. Czujemy, że 999 będziemy odwiedzać bardzo często.

Szansa, aby wszystko sprawdzić w praktyce, już podczas oficjalnego otwarcia. 8 marca ściany budynku przy Placu Dąbrowskiego 8 zatrzęsą się po raz pierwszy od dawna i mamy nadzieję, że tak będzie już co weekend. Oby jak najwięcej dobrych bookingów. Świeże newsy można obserwować tutaj.


999: Sega Bodega

Wyjątkowy artysta w sobotę wystąpi w murach warszawskiego klubu 999.

Współzałożyciel netlabelu Nuxxe, bliski współpracownik Coucou Chloe i Shygirl, czołowy reprezentant UK bassu i post-clubu, producent o niezmierzonej kreatywności. Te wszystkie epitety opisują rezydującego w Londynie artystę o pseudonimie Sega Bodega.

Irlandczyk pierwsze kroki stawiał w 2012 roku, kiedy to zaczęły się pojawiać remiksy jego autorstwa. Już rok później zaprezentował EP-kę „34”, wiele mówiącą o jego muzycznych inspiracjach – trochę wonky, trochę wspomnianego UK bassu, a wszystko utrzymane w klimacie tanecznym, ale z momentami melancholijnej refleksji. Tego typu brzmienie pojawiło się ponownie na EP-ce „Sportswear” po dwóch latach, ale to rok 2017 przyniósł dla Segi przełom.


Wszystko dzięki spiętrzeniu istotnych wydarzeń. Wtedy do życia został powołany netlabel
Nuxxe, który pod swoimi skrzydłami zrzesza artystów mających bardzo odmienne od ogółu podejście do muzyki elektronicznej. Właściwie jest to kolektyw, którego Sega jest członkiem. Obok niego do Nuxxe należą m. in. Oklou, Coucou Chloe i Shygirl. Ta ostatnia nagrała z Bodegą singiel „CC”, będący zapowiedzią EP-ki „Ess B”. Właśnie ona przyniosła istotną zmianę brzmienia (które wcześniej kiełkowało na mixtape „SS”) – w końcu Nuxxe miało eksplorować nieznane muzyczne rejony (mimo że materiał ukazał się jeszcze w Crazylegs). Dlatego w produkcjach Irlandczyka zaczęły dominować glitchowe wstawki, grime’owe naleciałości i post-clubowe zniekształcone efekty. Ta eksperymentalność znalazła ujście na EP-ce „Erika Jane” Coucou Chloe, której Sega był współproducentem.


Rok ubiegły to dalsze pięcie się po drabinie sukcesów. Jedna z najważniejszych EP-ek roku, czyli
„Cruel Practice” Shygirl, to producencka zasługa głównie Segi Bodegi. Osiągnięte na niej gęste od liczby warstw brzmienie, balansujące na granicy burialowego 2-stepu, agresywnego industrialnego hip hopu i UK bassu, do teraz jest dowodem najwyższych umiejętności producenta i jego świetnego wyczucia rytmu, bo to materiał, który przede wszystkim doskonale bawi i prędko wciąga w taneczny wir.


Sega Bodega zakończył rok stawiając na siebie. Po zebranych doświadczeniach autorska EP-ka
„self*care” musiała okazać się najlepszym solowym materiałem Segi i tak też się stało. Brzmienie, które ostatnimi laty Bodega rozwijał w swoich produkcjach, pojawiło się tutaj w całym przekroju, ostatecznie pieczętując tezę, że Salvador Navarrete to jeden z najbardziej kreatywnych twórców młodego pokolenia.


Sega Bodega wystąpi
16 marca w warszawskim klubie 999 przy Placu Dąbrowskiego 8. Obok niego parkietem wstrząsną również Lutto Lento, który słynie z klimatycznych i niepowtarzalnych setów, oraz Young Majli, członkini wrocławskiego kolektywu Regime. Wstęp na wydarzenie kosztuje skromne 20 PLN. Start o 22:00. Warto zerknąć na facebokowe wydarzenie.

Playlista: 999 x Music is

Jedna z najciekawszych miejscówek w Warszawie otworzyła się zaledwie kilka tygodni temu. Klub 999 wyróżnia się świetnym nagłośnieniem, przyjazną atmosferą i przede wszystkim ciekawymi bookingami z różnych stron klubowej mapy gatunków.

Specjalnie na przywitanie trzech dziewiątek przygotowaliśmy playlistę, na której znalazły się najlepsze, według nas, kompozycje zaproszonych w mury klubu gości. Znajdziecie na niej m. in. Introversion, Earth Trax czy Silence Groove, czyli zarówno techno, jak i drum and bass czy house. Zapraszamy do odsłuchu!

https://open.spotify.com/playlist/2L3XSIW5eweXM1FrIAE8M4