Godspeed You! Black Emperor / fot. Yannick Grandmont

Godspeed You! Black Emperor trzykrotnie w Polsce

Jedna z najważniejszych post-rockowych grup zagra w trzech polskich miastach.

Jedni z twórców gatunku, autorzy kanonicznych albumów F♯A♯∞ i Lift Yr. Skinny Fists Like Antennas to Heaven!, kreatorzy niepodrabialnej atmosfery i weterani, trzymający się na scenie w najwyższej koncertowej formie od trzech dekad. Godspeed You! Black Emperor w kwietniu odwiedzą Polskę ze swoim albumem G_d’s Pee AT STATE’S END!.

Płyta nagrywana w środku pandemii, a wydana w kwietniu 2021 roku, została przez krytyków określona powrotem do formy, po dekadzie naznaczonej zagubieniem muzycznej pomysłowości i wyrazistości przekazu. Sam tytuł wyraźnie zaznacza, że grupa nie zamierza brać jeńców, a wstawki z nagrań terenowych dawno tak mocno nie działały na wyobraźnię. Dźwiękowe pasaże post-rocka i dronów brzmią świetnie. Nie gubi się również przekaz polityczny, zawsze silny w twórczości zespołu. O płycie pisaliśmy też w naszym podsumowaniu najlepszych albumów 2021 roku.

Koncerty kanadyjskiej grupy zawsze należą do niezwykłych przeżyć. Powoli rozwijające się kompozycje, potrafiące zgnieść publiczność z gracją walca, hałas, mrok, apokaliptyczna atmosfera i wizje nieskończonych pustkowi. Nie da się obok takiego wydarzenia przejść obojętnie i bez emocji.

Godspeed You! Black Emperor zagrają w Polsce w połowie kwietnia, a dokładnie w dniach 14, 16 i 17 kwietnia, kolejno w Warszawie (Progresja), Gdańsku (B90) i Krakowie (Hype Park). Bilety można kupić m.in. tutaj. Wydarzenia organizuje agencja Automatik.