Muzyka a Biznes 2023 / mat. prasowe

Konferencja Muzyka a Biznes 2023

Coroczna konferencja poświęcona muzycznym zagadnieniom organizowana przez Niezależny Miesięcznik Studencki Magiel już w tę sobotę W Orbicie Słońca w Warszawie.

O konferencji Muzyka a Biznes pisaliśmy w 2019 i w 2022 roku. Wydarzenie cyklicznie organizowane jest przez NMS Magiel i porusza zagadnienia z pogranicza branży muzycznej, biznesu i marketingu. W ubiegłych latach jako prelegenci pojawili się m.in. Kasia Lins, Chloe Martini czy zespół Blokowisko. Tegoroczna edycja ponownie zawita do warszawskiej miejscówki o nazwie W Orbicie Słońca i będzie kontynuowała pomysły poprzedniej odsłony.

Przede wszystkim mowa o listening session, czyli panelu, podczas którego eksperci ocenią wybrane utwory muzyczne nagrane przez wschodzące gwiazdy. Uczestnicy mogli przesłać swoje kompozycje w specjalnym formularzu, a dwaj znawcy branży podsumują wybrane z nich swoją opinią. W tym roku będą to Kuba Karaś i Michał Kush. Ten pierwszy znany jest z duetów The Dumplings i Karaś/Rogucki, jak również z produkowania utworów innym artystom (Ofelia, Julia Wieniawa, Szczyl, Marcelina). Ten drugi to również utytułowany producent, znany ze współpracy z Błażejem Królem i Darią Zawiałow. Można się spodziewać wielu wartościowych uwag i konstruktywnej krytyki, najpewniej pojawią się również artyści, o których utworach będzie mowa.

Zeszłoroczne listening session wyłowiło kilka perełek i będą miały one okazję zaprezentować się podczas tegorocznego MaB. Mowa o Feli i Oldze Meder. O tej drugiej pisaliśmy już na naszych łamach i nie możemy się doczekać jej koncertu z płytą Domownicy. Ta pierwsza szykuje się natomiast do debiutu, ale ma już w zanadrzu kilka utworów, które będzie mogła zaprezentować na żywo. Wstęp na wieńczący konferencję koncert jest bezpłatny.

Poza tym wydarzenie obfitować będzie w panele dyskusyjne. W rytmie metalu porozmawiają perkusiści Dariusz „Daray” Brzozowski i Łukasz „Icarnaz” Sarnacki, o zależności między muzyką a psychiką kilka faktów przytoczy dr hab. Sylwia Makomaska, o songwriterskich zmaganiach młodych artystek opowiedzą Ofelia i Agata Radziszewska, a przygodami muzycznych managerów podzielą się Magdalena Fidecka i Rafał Konieczny.

Zapowiada się wydarzenie przepełnione treścią o bardzo napiętym grafiku. Szczegółowy program można poznać na stronie MaB na Facebooku i dedykowanym wydarzeniu. Więcej informacji o zamykającym koncercie można natomiast znaleźć tutaj. Widzimy się w sobotę, 15 kwietnia, W Orbicie Słońca. Wydarzenie objęliśmy naszym patronatem.