Debiut projektu Przecieki maturalne

Konkurs na najlepszą dla SEO nazwę wygrali właśnie w cuglach. Czy możliwe są Przecieki maturalne w grudniu?

Rozwijający się (a może już rozwinięty?) w polskiej alternatywie nurt wesoło-sarkastycznego komentowania rzeczywistości powiększył się właśnie o kolejny projekt. Duet stworzony przez Jimiego Weirdflexa i Franka Auchana (przecieki donoszą, że pod tymi pseudonimami mogą kryć się utalentowany rysownik Bazgram i debiutujący niedawno ambientowy artysta worran) sam określa siebie mianem youtube-algorithm-popu. Coś w tym jest, w końcu hipnagogiczna aranżacja bardzo lubi się z machiną polecania nowych utworów (komu YouTube nigdy nie zaproponował Johna Mausa czy Jamesa Ferraro?).


Utwór
Wszystko będzie średnio traktuje się całkiem poważnie – to ma być ta ładna piosenka z debiutanckiego podwójnego singla, dopieszczona i przemyślana. Za to Alert RCB jest już czystą euforią: od przyjemnej „lo-fizacji”, przez słowa oparte na komunikatach alertu RCB, po kłębiące się w tle mikroefekciki, tańczące jak iskry nad ogniskiem. Nawet jeśli są w tych kompozycjach jakieś wady, trudno zwracać na nie uwagę w takich pogodnych (paradoksalnie) okolicznościach.


Pozostaje tylko słuchać i cieszyć się, że miłośnicy indie popu spod znaku dźwiękowego kombinowania mają kolejną potrawę do skonsumowania.